Retro Jazz Quartet17 listopada o godzinie 18:00 w Domu Kultury Sezam w Tarnowie Podgórnym odbędzie się koncert Retro Jazz Quartet, który zaprezentuje najnowszy program Jazz w stuletniej Niepodległej. To kolejna odsłona projektu Jazzowa Scena Sezamu.

Ten znakomity zespół zaprezentuje się na tarnowskiej scenie już po raz drugi. Ich koncert w 2012 roku zdobył duże uznanie słuchaczy. Retro Jazz Quartet tworzą muzycy, prezentujący najwyższy poziom wykonawczy: Katarzyna Stroińska-Sierant/ lider, fortepian, aranżacje/, Jarosław Wachowiak /saksofony/, Zbigniew Wrombel /kontrabas/, Maciej Burzyński /perkusja/. Bogate doświadczenie estradowe, setki koncertów w kraju i za granicą, współpraca z wieloma największymi postaciami polskiego jazzu sprawia, że koncert na tarnowskiej scenie usatysfakcjonuje nawet najwybredniejszych słuchaczy.

Projekt Jazz w stuletniej Niepodległej, jak mówią o nim artyści, stanowi przekrojowe ujęcie twórczości polskich artystów jazzowych, prezentuje bogactwo stylistyczne i językowe polskiego jazzu, sięga po najtrwalsze pomniki polskiej kultury XX wieku, niosąc równocześnie sporą dawkę ekspresji.