Frazy banerZnamy już datę tegorocznego Festiwalu Słowa w piosence Frazy. Festiwal odbędzie się w Poznaniu między 2 a 6 listopada.  W tym roku hasłem Fraz  jest Polska. Podczas festiwalowych dni zaprezentowane zostaną koncerty i spektakle muzyczne, łączące tradycję romantyczną z najważniejszymi zjawiskami piosenki autorskiej oraz tekstami współczesnych twórców, poruszającymi się w obszarach różnych gatunków i  umiejętnie  mieszającymi style.

Jednym z najważniejszych punktów festiwalu będzie Ogólnopolski konkurs piosenki autorskiej o nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego.  Na zgłoszenia od solistów i zespołów czekamy do 7 października 2018.   Finaliści zaprezentują swoje piosenki przed jury  podczas otwartych dla publiczności  przesłuchań, które odbędą się 3 listopada, a zwycięzców będzie można posłuchać podczas wieczornego koncertu laureatów. Nagroda główna tegorocznej edycji to  10 tysięcy złotych, druga nagroda – 5 tysięcy złotych, trzecia nagroda – 3 tysiące złotych.

Wydarzeniom koncertowym towarzyszyć  będzie program dla dzieci,  a 5 i 6 listopada, w Collegium Maius odbędzie się konferencja naukowa „Polska w piosence (1989-2018)”, podczas której  filolodzy i kulturoznawcy  opowiedzą o przemianach  w Polsce i ich odbiciu w formach oraz treści piosenek ostatnich trzydziestu lat.