Podczas inauguracji 11. edycji festiwalu Akademia Gitary, którego partnerem po raz kolejny jest Teatr Muzyczny w Poznaniu, Stefano Barneschi, Mauro Massa, Elżbieta Stonoga, Marco Frezzato i Łukasz Kuropaczewski oczarują publiczność doskonałym wyczuciem barokowego stylu.

Barneschi, Massa, Stonoga oraz Frezzato to znakomici, wielokrotnie nagradzani na światowych konkursach i festiwalach artyści, których łączy zamiłowanie do muzyki XVII wieku. Wywodzą się z takich znakomitych zespołów, jak Il Giardino Armonico czy Café Zimmermann. Towarzyszący im Łukasz Kuropaczewski jest dyrektorem artystycznym Festiwalu i jednym z najwybitniejszych polskich gitarzystów klasycznych. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz prestiżowego Peabody Conservatory of the Johns Hopkins University w USA, koncertuje zarówno w Europie, Azji i obydwu Amerykach.

Wśród prezentowanego podczas inauguracji repertuaru usłyszeć będzie można Koncert na smyczki oraz Koncert D-dur na gitarę i smyczki Antoniego Vivaldiego, Terzetto na gitarę, skrzypce i wiolonczelę Niccola Paganiniego oraz Kwintet Fandango Luigiego Boccheriniego.

Koncert inauguracyjny odbędzie się 18 sierpnia o godzinie 19:00 w Auli UAM.