Aleksandra KurzakJuż 26 kwietnia o godzinie 19.00 w Teatrze Wielkim wystąpi Aleksandra Kurzak, wyśpiewując dla publiczności najpiękniejsze arie i intermezza.

Aleksandra Kurzak ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalny Akademii Muzycznej we Wrocławiu, a następnie Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu. Jeszcze podczas studiów zadebiutowała jako Zuzanna w Weselu Figara Wolfganga Amadeusza Mozarta na scenie Opery we Wrocławiu. Kilka lat później śpiewała już w dwóch najbardziej prestiżowych operach świata – Metropolitan Opera w Nowym Yorku i Royal Opera House Covent Garden w Londynie.   Od tego czasu Aleksandra Kurzak śpiewa na najbardziej prestiżowych scenach operowych świata.

Artystka jest pierwszą polską śpiewaczką operową, która podpisała ekskluzywny kontrakt z wytwórnią Decca. Jej pierwszy solowy album Gioia!, wydany w 2011 roku, otrzymał status platynowej płyty. Za swoje osiągnięcia otrzymała Nagrody Prezydenta Wrocławia, Wojewody Dolnośląskiego oraz Ministra Kultury i Sztuki Rzeczypospolitej Polskiej.