DikandaW niedzielę, 18 marca w klubie U Bazyla wystąpi jeden z czołowych polskich zespołów należących do nurtu określanego mianem world music – formacja Dikanda. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:30.

Szczecińska Dikanda w swojej twórczości stawia przede wszystkim na autentyczność stylu, poszukując jednocześnie nowych nurtów. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś aż po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie.

Zespół istnieje od 1997 roku. W swoim dorobku ma siedem płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego. Zagrali setki koncertów – głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA. Są także zdobywcami licznych nagród – w tym „Płyty roku” niemieckiego czasopisma „Folker”.

Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy i prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy – „dikandisz”. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją pomiędzy artystami a publicznością.