Golec uOrkiestra w SwarzędzuW sobotę, 27 stycznia w kościele pw. Chrystusa Jedynego Zbawiciela na os. Mielżyńskiego w Swarzędzu odbędzie się wyjątkowy Koncert Bożonarodzeniowy. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki w góralskim klimacie zagra i zaśpiewa zespół Golec uOrkiestra. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:30. Wstęp wolny.

Zespół Golec uOrkiestra to wyjątkowe zjawisko na polskim rynku muzycznym. Powstał w 1999 roku, a jego liderami są Łukasz i Paweł Golcowie. Zespół zawojował muzyczną scenę niezwykle przebojową płytą zatytułowaną Golec uOrkiestra 1, która w oryginalny sposób połączyła elementy góralskiego folku z charakterystycznymi cechami muzyki pop, rock’n’rolla i jazzu.

Do najważniejszych osiągnięć zespołu, oprócz sprzedania kilku milionów płyt, należą: otrzymanie w 2000 roku na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu „Superjedynki” w kategorii „Zespół Roku”, zdobycie dwóch „Fryderyków” w kategoriach „Debiut Roku” oraz „Muzyka Tradycji i Źródeł”, zdobycie nagrody TVP i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Genius Loci – Poloniae” za popularyzowanie kultury polskiej w Polsce i za granicą, zdobycie dwóch telewizyjnych „Wiktorów” w kategoriach „Odkrycie Roku oraz „Najpopularniejszy Artysta”.

Wierność własnym korzeniom, oryginalność w podejściu oraz bezkompromisowość w tekstach i muzyce sprawiają, że Golec uOrkiestra jest wciąż jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych zespołów w Polsce.