wojtek_mazolewski_quintet_-_polka_-_fot._michaY_andrysiak-1Jeden z najzdolniejszych i najbardziej nagradzanych polskich jazzmanów – Wojciech Mazolewski wraca do Poznania z wyjątkowym projektem Chaos Pełen Idei. Ten wyjątkowy projekt odbędzie się 4 grudnia o godzinie 19:00 w Sali Ziemi MTP.

Wojtek Mazolewski to basista, kompozytor, lider i założyciel zespołu Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Znakiem szczególnym artysty jest muzyczna odwaga i skłonność do eksperymentów. Bawi się jazzem i tworzy niekonwencjonalne brzmienia. Do współtworzenia najnowszego albumu zaprosił wyjątkowych gości, wśród których są: John Porter, Wojtek Waglewski, Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz, a także Natalia Przybysz, Ania Rusowicz, Vienio, Misia Furtak, Justyna Święs i Piotr Zioła. Owoc ich współpracy jest pełnym emocji połączeniem pokoleń i wielu gatunków muzycznych, pozornie tak od siebie różnych jak rock, jazz, pop czy hip hop.

Podczas poznańskiego koncertu promującego Chaos Pełen Idei będzie można wysłuchać na żywo kooperacji muzycznych zapisanych na taśmach albumu. Na Sali Ziemi obok Wojtek Mazolewski Quintet wystąpią John Porter, Wojtek Waglewski, Misia Furtak, Justyna Święs i Piotr Zioła. Nie zabraknie atmosfery twórczej wolności oraz wymiany muzycznych doświadczeń. Doskonale sprawdzi się tutaj przysłowie, że muzyka łączy pokolenia.