Koncert pamięci Tomka Dybula15 listopada w klubie Alligator na Starym Rynku odbył się wyjątkowy koncert pamięci Tomka Dybula. Na scenie wystąpiły poznańskie zespoły: Blue Wave Band, The Peners Killers, Maciej Sobczak i Maciej Syroczyński, Outsider, Iż, Blues Drawers, Infekcja Rock Session, Grass Machine oraz Muchos Cojones. Koncert prowadzili Mariusz Kwaśniewski i Piotr Przybylski, który był jednocześnie organizatorem i producentem tego wyjątkowego wydarzenia.

Tomek Dybul zmarł nagle 6 czerwca 2017 roku, pozostawiając po sobie ogromny smutek całego poznańskiego środowiska muzycznego.

Tak żegnali Go koledzy z zespołów Muchos Cojones i Grass Machine:

„6 czerwca 2017 zmarł nagle, nieoczekiwanie i gwałtownie, nasz serdeczny przyjaciel, założyciel i gitarzysta Muchos Cojones, a także gitarzysta Grass Machine – Tomek Dybul. Pozostawił po sobie pustkę, której nie sposób wypełnić. Tęsknotę, której nie można zaspokoić. Żal – nie do ukojenia.

Śmierć zabrała go nam obojętnie, bezwzględnie i bez ostrzeżenia. Umarł wspaniały człowiek, którego niespotykana życzliwość, gotowość do bezinteresownego niesienia pomocy i eksplodująca niemal pogoda i radość życia, niosły zawsze wsparcie i inspirację dla tych, którzy mieli szczęście znać Tomka i z Nim przebywać.

Świat już nigdy nie będzie bez Ciebie kompletny, Tomuś.

Tak strasznie Cię tu nie ma…

koledzy z Muchos Cojones: Maciej Romul, Grzegorz Siciński, Jakub Kowala, Piotr Skraburski oraz Krzysztof Pleskot, Krzysztof Koperski i Piotr Przybylski

koledzy z Grass Machine:

Maciej Romul, Jarosław Chwałczyński, Arkadiusz Przybył, Michał Dydowicz”

Podczas koncertu, który odbył się w środowy wieczór w klubie Alligator wspominano Tomka nie tylko dźwiękiem gitar, perkusji oraz instrumentów klawiszowych, ale również ciepłymi słowami i wspomnieniami, którymi dzielili się z publicznością przyjaciele muzyka.

To był wyjątkowy, magiczny i pełen nostalgii wieczór, podczas którego muzyka połączyła pokolenia, zespoły, gatunki, a przede wszystkim artystów z publicznością. Tomka wspominano w rodzinnej, pełnej ciepła atmosferze, która tego dnia wypełniła cały klub na poznańskim Starym Rynku.

Zdjęcia z koncertu wykonała Alicja Wiśniewska, której serdecznie dziękujemy za zgodę na ich udostępnienie na naszym portalu.