LalamidoCztery godziny muzyki na żywo i pełna Arena zachwyconej, rozbawionej i rozgrzanej publiczności. Kultowy program telewizyjny Lalamido, czyli porykiwania szarpidrutów świętował wczoraj w Poznaniu swoje 25 urodziny.

Lalamido nadawany był w latach 1992 – 1997 w Programie 2 Telewizji Polskiej. Był to jeden z pierwszych, a zarazem najpopularniejszy program muzyczny skierowany do młodzieży. Składał się z luźno powiązanych skeczy zabarwionych absurdalnym humorem i okraszonych amatorskimi animacjami komputerowymi. Program prowadzili Krzysztof Skiba i Paweł „Konjo” Konnak.

Z okazji 25-lecia premiery programu Lalamido, czyli porykiwania szarpidrutów Agencja Sollus postanowiła przypomnieć poznaniakom te wspaniałe lata polskiego rocka. Na jednej scenie wystąpiła plejada polskich zespołów rockowych tamtych czasów: Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Róże Europy, KSU, Formacja Nieżywych Schabuff, BIG CYC oraz IRA. Koncert prowadzili, zabawiając publiczność absurdalnymi żartami, Krzysztof Skiba oraz Wiganna Papina.

To była prawdziwa rock’n’rollowa uczta. Cztery godziny muzyki na żywo i największe rockowe przeboje lat 90. rozgrzały publiczność, a poznaniacy pokazali, że doskonale znają się na dobrej muzyce, wypełniając Halę Arena niemal do ostatniego miejsca. Wspólna zabawa pod sceną trwała do późnych godzin nocnych.