SmolenJuż 15 października o godzinie 15:00 w Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbędzie się kabaretowy Przegląd Konkursowy o Nagrodę im. Bohdana Smolenia. Podczas finału wystąpią zwycięzcy sześciu rund eliminacyjnych, czyli: Karol Wolski, David Mbeda Ndege, kabarety A JAK!, BudaPesz, Zalotka i Wyjście Ewakuacyjne. Przegląd poprowadzi kabaret Czesuaf.

Natomiast 16 października na deskach Teatru odbędzie się jedyny i niepowtarzalny koncert poświęcony pamięci Bohdana Smolenia, Smoleń na kolonii, czyli 6 dni z życia kolonisty. Na scenie wystąpią największe gwiazdy polskiej estrady: Adrianna Borek z Kabaretu Nowaki, Jakub Krzak z Kabaretu Chyba, Marcin Daniec i Marcin Samolczyk, który przedstawi monolog A tam cicho być oraz, wspólnie z Pawłem Binkowskim, skecz Nie powinniśmy się kłócić.

Podczas koncertu publiczność usłyszy również Zespół Kameralny Poznańskiego Chóru Chłopięcego, Zespół Kameralny Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego, Zosię Nowakowską z Teatru Muzycznego ROMA oraz Zespół Smyczkowy pod dyrekcją Adama Domurata i Ewelinę Osowską.

Koncert pamięci Bohdana Smolenia rozpocznie się o godzinie 20:00.