Scena Debiutów plakatPrzed nami czwarta edycja projektu artystyczno-edukacyjnego Scena Debiutów  organizowanego przez Teatr Nowy w Poznaniu i Akademię Teatralną w Warszawie.

Tym razem, dzięki współpracy z Wydawnictwem Czarne, uczestnicy kursu mistrzowskiego zmierzą się z literackim obrazem Bałkanów zawartym w publikacjach z serii Sulina – tradycji, struktury społecznej, kondycji geopolitycznej oraz świadomości narodowo-etnicznej, jaki wyłania się z literatury niefikcjonalnej i eseistycznej autorstwa znanych reportażystów i badaczy kultury bałkańskiej: Marii Todorovej, Ivana Čolovicia, Roberta D. Kaplana, Miljenka Jurgovicia, Małgorzaty Rejmer, Moniki Sznajderman.

Efekty współpracy młodych reżyserów z warszawskiej Akademii oraz studentów II roku Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu będzie można zobaczyć na Scenie Nowej Teatru Nowego już 9 czerwca 2017 roku o godzinie 16.00. Kolejne prezentacje – w ramach Malta Festival – już 22 i 23 czerwca o godz. 19.00.