Queen Symfonicznie8 kwietnia w Auli UAM powrócą Alla Vienna, chór Vivid Singers i śpiewający aktor – Mariusz Ostrowski. Zespół wystąpi z programem Queen Symfonicznie, do którego włączono utwory Bicycle Race oraz wyjątkową kompozycję Barcelona, którą Freddie Mercury nagrał wraz z hiszpańską śpiewaczką operową, Montserrat Caballe. Dodatkowo w drugiej części gościnnie wystąpi gitarzysta Piotr Wieczorek. Początek poznańskiego koncertu zaplanowano na godzinę 19:00.

Muzyka zespołu Queen Symfonicznie to jedyny w swoim rodzaju projekt z pogranicza gatunków, łączący symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry salonowej i majestatycznego, 20-osobowego chóru. Po doskonałym przyjęciu ponad tysięcznej publiczności na premierze tego widowiska w łódzkim klubie Wytwórnia, który odbył się 30 listopada 2011 – muzycy postanowili kontynuować swoją przygodę i przypomnieć geniusz grupy Queen słuchaczom w innych częściach kraju.

W pierwszej, klasycznej, części koncertu zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, odzwierciedlające dyskografię zespołu – od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór Let Me Live z płyty wydanej w 1995 roku. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Wszystko to w towarzystwie nastrojowego światła i klasycznego nagłośnienia. Druga część koncertu będzie istnym show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła. A na deser utwór Bohemian Rhapsody, który zostanie wykonany ma żywo w całości. Na scenie pojawi się Mariusz Ostrowski, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi, który wykona utwory We Will Rock You, We Are The Champions oraz I Want To Break Free.