Tydzień Kina Hiszpańskiego baner17. Tydzień Kina Hiszpańskiego odbędzie się w dniach 24 – 31 marca 2017 w poznańskim Kinie Muza. Organizatorami wydarzenia są Ambasada Królestwa Hiszpanii, Biuro Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce oraz AP Mañana. 

Filmy, które znalazły się w programie festiwalu, to przegląd najnowszych i najciekawszych hiszpańskich produkcji, od przebojowych komedii, przez popularne kino gatunkowe, po nagradzane na festiwalach kino artystyczne.

Szczegółowy program:

24 marca, godz. 17:00

Za późno na gniew – film otwarcia

Curro, świeżo zwolniony z więzienia były złodziej ma nadzieję na nowe życie u boku żony i syna. Pewnego ranka spotyka jednak José. Podczas wspólnej drogi, zmierzą się z duchami z przeszłości.

godz. 21:00

Człowiek o tysiącu twarzy

Francisco Paesa, tajny agent hiszpańskiego rządu, po powrocie do rodzinnego kraju dostaje zlecenie ukrycia półtora miliarda peset pochodzących ze źródeł publicznych.

25 marca, godz. 16:45

Musimy porozmawiać

Nuria ma znakomitą pracę, piękne mieszkanie i idealnego narzeczonego. Ma także byłego męża, który niedawno stracił pracę. Nuria nie chce przybić go prośbą o rozwód, dlatego ukrywa prawdę o sobie.

godz. 21:00

Daleko do morza

Santiago, po wyjściu z więzienia, jedzie do Almerii, by odwiedzić chorego przyjaciela, Emilia. Zrządzeniem losu wpada na Marinę, z którą łączy go tragiczna przeszłość.

26 marca, godz. 15:15

Palmy w śniegu

Clarence opuszcza rodzinne góry Hueski i rusza do Gwinei Równikowej, gdzie jej ojciec i wujek, spędzili młodość, połączeni zakazanym uczuciem, którego konsekwencje sięgają teraźniejszości.

godz. 18:15

Nocne historie

Barcelona. W gorącą, letnią noc na skrzyżowaniu dróg rozgrywają się intymne historie miłosne, w których przeplatają się frustracje, zazdrość, pożądanie, przerwane marzenia.

27 marca, godz. 19:00

Ostatni Hiszpanie na Filipinach

Lato 1898, Filipiny – od czterech wieków kolonia Hiszpanii. Żołnierze zaciekle walczą o utrzymanie posiadłości Korony, nie dając wiary komunikatom hiszpańskiego rządu o zakończeniu wojny.

godz. 21:15

Powrót do miłości

Mając po piętnaście lat, Olmo i Manuela przeżyli razem pierwszą miłość. Piętnaście lat później, w zimową noc w Madrycie wspominają przeżyte razem chwile i doznania, które ich łączyły.

28 marca, godz. 17:15

Jednooko król

Lidia mieszka z policjantem z oddziałów prewencji. Przyjaciel Sandry, jest w ciężkiej depresji, po utracie oka w manifestacji. Miło zapowiadające się spotkanie po latach mąci pewien, drobny szczegół.

godz. 19:00

Truman

Przyjaciele z dzieciństwa – argentyński aktor z Madrytu Julián i matematyk pracujący w Kanadzie, Tomás, spotykają się po latach, chcąc spędzić razem kilka dni. Wiedzą, że to ich ostatnie spotkanie.

29 marca, godz. 19:00

Kiki

Erotyczno-świąteczna komedia Paco Leona . Pięć zabawnych historii miłosnych zainspirowanych niecodziennymi preferencjami seksualnymi, które eksplodują pewnego upalnego madryckiego lata.

godz. 21:00

Krwawe gody

Tragiczna opowieść o niezaspokojonych pragnieniach, zakazanych tęsknotach i trudnych wyborach trojga kochanków, którzy stają bezsilni wobec ludzkiej natury.

30 marca, godz. 19:15

Przez otwarte drzwi

Rosa jest prostytutką, mieszkającą z matką, po której „odziedziczyła” zawód. Pewnego dnia w jej domu pojawia się mała dziewczynka, córka zmarłej niedawno sąsiadki.

Szczegółowy program wydarzenia jest dostępny tutaj