AudiofeelsDoskonały pod każdym względem – muzycznym, instrumentalnym i widowiskowym był niedzielny koncert poznańskiej formacji Audiofeels, która wystąpiła w Sali Ziemi MTP. Grupa wykonująca muzykę w stylu vocal play, czyli z wykorzystaniem wyłącznie własnego głosu, wystąpiła z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Collegium F pod dyrekcją Maestro Marcina Sompolińskiego i Chóru Akademickiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Gościem specjalnym była wokalistka od lat związana z Poznaniem, Kasia Wilk.

Zanim na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru, czyli zespół Audiofeels, publiczność miała wyjątkową i niepowtarzalną okazję, aby usłyszeć największe przeboje światowej muzyki w wykonaniu Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele. PPNOU już nie po raz pierwszy rozgrzało publiczność niemal do czerwoności. Przeboje All you need is love, Szklana pogoda, Riders on the storm napisane – jak twierdzą z przekorą sami muzycy – wiele lat temu przez członków Orkiestry Ukulele, podgrzały atmosferę w Sali Ziemi i rozbawiły słuchaczy do łez. Zabawne komentarze w połączeniu z doskonale znaną muzyką okazały się bowiem idealnym zestawieniem na najgorętszą i najbardziej szaloną zabawę taneczną. Muzycy udowodnili, że na ukulele można zagrać dosłownie wszystko, nawet arie operowe. Swoim niezwykle brawurowym wykonaniem utworu Libiamo ne lieti calici (Więc pijmy na chwałę miłości) pochodzącego z pierwszego aktu opery La Traviata, porwali poznańską publiczność do wspólnej zabawy. A była to dopiero rozgrzewka.

Atmosfera zrobiła się naprawdę gorąca, kiedy na scenie pojawiła się Orkiestra Symfoniczna Collegium F, Chór Akademicki UAM i gwiazda wieczoru, czyli zespół Audiofeels, który zaprezentował swój nowy program On the Rocks! Niedzielny koncert był hołdem złożonym największym artystom światowej muzyki rockowej. Publiczność usłyszała przeboje takich gwiazd jak: Led Zeppelin, Dawid Bowie, U2, Metallica, Rolling Stones, Prince czy Janis Joplin. Było więc rockowo, energetycznie, energicznie i z pazurem. Mocne uderzenie uzupełniły romantyczne ballady, jak chociażby utwór Purple Rain zaśpiewany gościnnie przez Kasię Wilk. Wokalistka zachwyciła poznańską publiczność, która odwdzięczyła się długimi i głośnymi brawami.

Największe uznanie zdobył jednak Bartek „Kitek” Michalak, który odpowiada za brzmienie instrumentów perkusyjnych oraz efekty specjalne. Pozostający zazwyczaj w cieniu kolegów, tym razem postanowił pokazać publiczności swoje umiejętności instrumentalne i wokalne. Przebój Moves like Jagger z repertuaru grupy Maroon 5 w jego wykonaniu nie tylko porwał publiczność do tańca, ale rozpoczął prawdziie ognistą zabawę, która trwała do późnych godzin nocnych.

Zespół Audiofeels to wyjątkowa i niepowtarzalna grupa na polskim rynku muzycznym.  Ich bardzo nowatorskie podejście do śpiewania, które polega na imitacji instrumentów poprzez wykorzystanie wyłącznie możliwości ludzkiego głosu, stanowi o ich niezwykłym talencie wokalnym. Muzyce kojarzonej bardzo często z chóralną, nadają nowoczesne i bardzo rozrywkowe brzmienie, które potrafi porwać do zabawy nawet najbardziej wymagającą publiczność, za jaką uchodzi ta poznańska. Ognisty i mocno rockowy koncert, który odbył się w Sali Ziemi pokazał, że muzyka z nurtu tzw. vocal play nie musi być ani nudna, ani nostalgiczna, czy też poważna. Równie dobrze sprawdzają się w tej wyjątkowej stylistyce utwory rockowe, a jeśli towarzyszą temu orkiestra symfoniczna i chór mieszany, to sukces jest gwarantowany.