Plakat koncertu Wigilijna TytkaWyjątkowy Koncert Bożonarodzeniowy zatytułowany Wigilijna Tytka, stanowiący finał ogólnopolskiej akcji Caritas Tytka charytatywna odbędzie się w stolicy Wielkopolski – historycznym miejscu Chrztu Polski na koniec rocznicy jego 1050-lecia. Wydarzenie będzie można obejrzeć 22 grudnia o godzinie 19:00 w Farze Poznańskiej oraz na specjalnym ekranie, umiejscowionym przy ulicy Świętosławskiej.

W wyjątkowym koncercie świątecznym wezmą udział największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Bracia Cugowscy, Eleni, Audio Feels, Halina Frąckowiak, Olga Szomańska, Marek Piekarczyk, Pectus, Anna Lasota, Janusz Kruciński, Alicja Węgorzewska, Tomasz Steciuk, Poznański Chór Chłopięcy oraz zespół Teatru Muzycznego w  Poznaniu. Dyrygować będą Piotr Deptuch i Zbigniew Górny. W  programie znajdą się tradycyjne i autorskie polskie kolędy oraz piosenki świąteczne. Wszystko to w specjalnie przygotowanych aranżacjach. Nie zabraknie również fragmentów musicali.  Koncert zwieńczy finał w  kościele, który wykonają wspólnie artyści i publiczność.

– Artystów, którzy wezmą udział w koncercie, staraliśmy się wybierać w taki sposób, aby byli oni w jakimś stopniu związani z  Poznaniem. Wystąpią również zespoły Teatru Muzycznego w Poznaniu, a z solistów m.in. Anna Lasota. Nie zabraknie również artystów, na których bardzo nam zależało, a kojarzeni są z najnowszymi sukcesami naszego Teatru, takimi jak Zakonnica w przebraniu, Jesus Christ Superstar czy Evita, czyli Olgi Szomańskiej, Marka Piekarczyka, Tomasza Steciuka oraz Janusza Krucińskiego – mówi Przemysław Kieliszewski, Dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Koncert będzie na żywo transmitowany na ekranie stojącym przed wejściem do Fary, gdzie będzie się mieścił także punkt zbiórki Tytek. Widzowie będą mogli poczęstować się tam gorącą herbatą. Z  kolei dzieci z Wilna podzielą się z widzami chlebem.

Wydarzenie będzie zarejestrowane przez Telewizję Polską, a jego emisja zaplanowana jest na 25 grudnia o godz. 14.30 i 19.00 w Programie 2 TVP. W trakcie transmisji odbędzie się także zbiórka SMS-owa na cele charytatywne. Na koncert w Farze dostępnych będzie jedynie 240 biletów. Sprzedaż rozpoczęła się 9 grudnia. Zysk ze sprzedaży biletów będzie w całości przeznaczony na cele charytatywne Caritas Poznań.

Organizatorami Koncertu są Teatr Muzyczny w Poznaniu oraz Agencja Prestige MJM, a  współproducentem TVP. Koncert dofinansowano ze środków Miasta Poznania.

– Dzięki temu wielkiemu wydarzeniu, transmitowanemu na antenie ogólnopolskiej TVP 2, chcemy promować Miasto Poznań – mówi Jędrzej Solarski, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania. – Zachęcamy wszystkich mieszkańców oraz ludzi dobrej woli do tego, aby podzielili się z tymi, którzy potrzebują pomocy. Bardzo się cieszymy, że wydarzenie to odbędzie się w  przestrzeni miejskiej, czyli poznańskiej Farze oraz na dziedzińcu Szkoły Baletowej. Jak co roku zachęcam wszystkich poznaniaków do włączenia się w akcję charytatywną Caritas Archidiecezji Poznańskiej.