piraci2Przezabawny spektakl z pogranicza musicalu i operetki zawita do Centrum Kultury w Przeźmierowie. Piraci z Penzance W. S. Gillberta i A. Sullivana w wykonaniu Teatru Muzycznego Arte Creatura zostanie wystawiony w niedzielę, 4 grudnia o godzinie 19:00.

Barwne kostiumy, bajkowa sceneria, hollywoodzka muzyka i angielski humor. To wszystko składa się na sukces skierowanego do widzów wszystkich pokoleń, spektaklu. Porywa on pełną przygód fabułą, opisującą losy wychowywanego przez piratów Fryderyka. Młodzieniec, po osiągnięciu pełnoletności, postanawia jednak zerwać z przestępczym światem. Piraci odmawiają mu prawa do dojrzałości, skoro pechowiec urodził się 29 lutego i obchodził urodziny dopiero pięć razy. Jednocześnie, na drodze Fryderyka, który dotychczas za wzór kobiecości uważał starą opiekunkę, stają piękne panny – córki Generała i sam sprytny i nowoczesny Major Generał. Czy dane mu będzie zerwać z pirackim losem i skosztować życia normalnego obywatela?

Spektakl wyreżyserował choreograf Dariusz Taraszkiewicz. Za produkcję odpowiadają Jarosław Wiewióra i Beata Witkowska-Glik, kostiumy stworzyła Dorota Wiewióra, a scenografię – Jarosław Wiewióra. Jedenastu aktorów i Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Wojciecha Gwiszcza skutecznie uprzyjemnią niedzielny wieczór.