Opowieści zimowe,Edyta Krzemień,fot.Studio NavigoNiezwykły prezent sprawił swoim sympatykom Teatr Muzyczny w Poznaniu, wydając album z piosenkami ze spektaklu Opowieści zimowe. Do powstania tej wyjątkowej płyty przyczynili się wszyscy, którzy wsparli projekt na portalu PolakPotrafi.pl.

Cykl December songs powstał w roku 1991 na zamówienie nowojorskiej Carnegie Hall. W tym samym roku odbyła się też sceniczna premiera tego muzycznego monodramu. W Polsce cykl pozostawał mało znany aż do lutego bieżącego roku, kiedy to Teatr Muzyczny w Poznaniu zwrócił się w stronę Yestona, przybliżając go polskiej publiczności. Premiera Opowieści zimowych – cyklu December songs wzbogaconych piosenkami Bawisz się ze mną i Nowe słowa tego samego kompozytora, odbyła się  6 lutego 2016 roku.

W rolę zranionej kobiety, która kolejnymi utworami maluje targające nią emocje, wcieliła się Edyta Krzemień. Najzdolniejsza solistka musicalowa nie tylko pięknie wyśpiewała każdy dźwięk, ale również zbudowała bardzo intymny nastrój, podkreśliła dramaturgię i pokazała emocje, które wzruszyły poznańską publiczność. Edyta malowała dźwiękami historię porzuconej, nieszczęśliwie zakochanej kobiety, tworząc dzieło na najwyższym poziomie wokalnym i emocjonalnym. Całe piękno spektaklu udało się przekazać na wydanym właśnie albumie, który miał swoją oficjalną premierę 26 listopada, podczas kolejnego wystawienia Opowieści zimowych na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Album jest zapisem premierowego spektaklu, dzięki czemu udało się stworzyć wyjątkowo liryczny obraz zranionej kobiety, która przepięknym głosem i wyjątkowymi interpretacjami songów Yestona, zaprasza do swojego kameralnego, intymnego świata.

[fot. Studio Navigo]