15 października w Hali nr 2 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich wystąpi grupa Kult. Koncert rozpocznie cykl wydarzeń muzycznych Koncertowa Jesień, który już od kilku lat odbywa się w Poznaniu. . Jak co roku w Poznaniu między październikiem a grudniem zobaczyć będzie można kluczowych artystów rodzimej sceny, jak i gwiazdy zagraniczne.

Grupa Kazika Staszewskiego to zespół, którego nikomu nie trzeba przestawiać. Powstały w 1982 roku w Warszawie Kult to ikona polskiej sceny muzycznej. Baranek, Lewe Lewe Loff, Do Ani, Gdy nie ma dzieci, Polska czy Dziewczyna bez zęba na przedzie to jedynie kilka utworów, które znane są większości Polaków. Ostatni krążek, Prosto z 2013 roku, uzyskał status Platynowej Płyty.

Kult wciąż intensywnie koncertuje, a ich występy przyciągają publiczność w całym kraju. Na mapie jesiennej trasy zespołu, jak co roku, nie mogło zabraknąć Poznania. Dodatkowo, zespół zapowiada nowy album, który promuje singiel Madryt. Premierowe piosenki z pewnością zabrzmią na poznańskich Targach.

W roli supportu Kultu wystąpi zespół Labirytm. Ich muzyka to mieszanka funku, hip-hopu i indie rocka. Zespół ma na koncie występy na festiwalu w Jarocinie w 2008 roku i na Przystanku Woodstock.

Październikowy koncert formacji Kult rozpocznie się o godzinie 18:00.