berlin calling plakatSala kinowa, 2 projektory, 1 taśma filmowa 35 mm, 4 rowery z dynamem i kilkadziesiąt osób. Tyle potrzeba, by zakręcić Kinem Muza. Kino Dynamo to wydarzenie, podczas którego widzowie, jadąc na zamontowanych pod ekranem rowerach, wytworzą prąd potrzebny do projekcji kinowej. Najbliższa edycja tego nowatorskiego projektu promującego ekologię i zdrowy tryb życia odbędzie się w sobotę, 25 czerwca.

W czasie trzeciej edycji projektu Kino Dynamo zagramy z taśmy 35 mm film Berlin Calling. Film przepełniony energetyczną muzyką z pewnością poniesie rowerowych kinomanów na wyższy poziom. Bohaterem filmu jest berliński kompozytor undergroundowy i electro DJ Martin – znany pod pseudonimem DJ Ickarus, jest na tournée ze swoją menadżerką i dziewczyną, Mathilde. Spędzają noce w klubach i przygotowują się do wydania ważnego, elektronicznego albumu muzycznego. Jednak Mathilde coraz gorzej radzi sobie ze znoszeniem narkotykowego nałogu Martina. W końcu DJ bierze za dużą dawkę i ląduje w szpitalu psychiatrycznym. Berlin Calling to klubowe nocne życie w stolicy Niemiec pokazane w rytmie 100 000 uderzeń na minutę.

Odpowiednie rowery przygotuje dla uczestników Meta.Serwis – zaprzyjaźniony punkt rowerowy, działający na podwórku Kina Muza.