Zakonnica w przebraniuTeatr Muzyczny w Poznaniu nie zwalnia tempa i po raz kolejny zaskakuje swoich widzów. Jesienią na jego deskach zagości broadwayowski tytuł, Zakonnica w przebraniu. Polska prapremiera tego musicalu odbędzie się 1 października.

Autorem muzyki jest Alan Menken, laureat nagrody Tony oraz zdobywca ośmiu statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej. Obsada zostanie wyłoniona w drodze ogólnopolskiego castingu na partie solowe, który odbędzie się 6 czerwca w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.  Licencji na wystawienie musicalu udzieliła nam firma Music Theatre International (MTI). Teatr podjął starania o zaproszenie na premierę Whoopi Goldberg, producentki spektaklu.

Na scenie oglądamy historię Deloris Van Cartier, która jest przypadkowym świadkiem morderstwa dokonanego przez jej kochanka. Ten postanawia ją zabić. W ramach pomocy oferowanej przez policję, główna bohaterka zostaje wysłana do klasztoru. Przełożona znajduje dla niej miejsce w zakonnym chórze. Deloris w krótkim czasie zostaje dyrygentem i wprowadza do zespołu nowego ducha. Poznańską wersję Zakonnicy w przebraniu wyreżyseruje Jacek Mikołajczyk, który ostatnio z powodzeniem zrealizował Rodzinę Addamsów w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Piotr Deptuch, za choreografię i ruch sceniczny odpowiada Ewelina Adamska-Porczyk, scenografię projektuje Grzegorz Policiński, a kostiumy Ilona Binarsch. Publiczność usłyszy muzykę w stylu disco lat 70-tych, przywołującą na myśl kultowy zespół Bee Gees, solistki – Dianę Ross i Donnę Summer czy film Gorączka sobotniej nocy.  Nie zabraknie takich hitów jak Take me to heaven, Raise your voice oraz tytułowego Sister act – wszystkie w polskiej wersji językowej autorstwa Jacka Mikołajczyka.

Premiera Zakonnicy w przebraniu odbyła się w 2009 roku w Londynie. Rok później spektakl zadebiutował na Broadwayu. 1 października będzie miał swoją polską prapremierę. Sprzedaż biletów na poznańską odsłonę musicalu rozpocznie się 30 maja.