LemON15 maja w Sali Ziemi MTP wystąpi grupa LemON. Koncert jednego z najbardziej zapracowanych zespołów rozpocznie się o godzinie 20:00.

LemON to zespół, który udowodnił, że ambitna muzyka na wysokim poziomie może trafić na pierwsze miejsca list przebojów. Tak stało się chociażby z utworami Napraw, Scarlett, Spójrz, Nice i Jutro. Grupa zyskała uznanie branży muzycznej, zdobywając dla swoich albumów nominacje do Fryderyków, a jednocześnie udało jej się zyskać wiernych słuchaczy, którzy obsypują ich niezliczonymi wyróżnieniami. Albumy LemON, Scarlett, Etiuda zimowa w błyskawicznym tempie pokryły się złotem i platyną..

Liderem zespołu jest Igor Herbut, wokalista, którego Maryla Rodowicz nazwała nadzieją polskiej wokalistyki, a Elżbieta Zapendowska stwierdziła, że ,,śpiewa tak, że plomby wypadają”. Agnieszka Chylińska, Grzegorz Markowski, Sebastian Karpiel-Bułecka i Jan Borysewicz zaprosili Igora do wyjątkowych duetów. Adam Sztaba, powiedział o Igorze: ,,To facet który się urodził żeby przekazywać emocje głosem” i zaprosił go do udziału w wyjątkowym projekcie poświęconym twórczości Grzegorza Ciechowskiego.

Młodzieńcza charyzma Igora współistnieje na scenie z rzadko spotykaną wrażliwością artystyczną. Igor na koncertach brawurowo wykonuje drapieżne rockowe kompozycje, żeby za chwilę zasiąść przy pianinie i zaśpiewać intymną balladę. Jego łemkowskie korzenie można usłyszeć zarówno w nostalgicznych kompozycjach, jak i intrygujących wschodnich zaśpiewach. Warsztat wokalny, który zdobył śpiewając w cerkiewnych chórach, zespołach ludowych, a wreszcie na studiach jazzowych – pozwolił mu stworzyć styl, który jest nie do podrobienia. Teksty Igora, niezależnie czy te poważne, czy lekkie, czy to wykonywane w języku polskim czy łemkowskim, wyróżniają się jedną wspólną cechą: płyną prosto z serca i mają przesłanie.

Albumy Scarlett i Etiuda zimowa zostały wyprodukowane samodzielnie przez Igora Herbuta i jego kolegów z zespołu: Piotrka ,,Rubensa” Rubika /gitary/, Tomasza ,,Harry’ego” Waldowskiego /bębny/, Piotra Kołacza /bas/ i Piotra Walickiego /instrumenty klawiszowe/. Zespół w niezmienionym składzie gra od ponad dwóch lat, przy tym sam komponuje i aranżuje swoje utwory. Niespożyta kreatywność muzyków sprawia, że nawet dobrze znane wszystkim przeboje – takie jak Napraw, Będę z Tobą, czy Scarlett rozwijają się i ewoluują z każdym miesiącem wspólnego grania. A z każdym kolejnym utworem, który powstaje,

Członkowie grupy pochodzą z różnych krańców Polski – od Dolnego Śląska, przez Podkarpacie, Lubelskie, Górny Śląsk po Lubuskie, ale przede wszystkim z różnorodnych muzycznych środowisk – od jazzu, przez garażowego rocka, po hip hop i r’n’b. Wszyscy członkowie zespołu oddali cały swój kunszt i doświadczenie projektowi LemON, czerpiąc ze swoich muzycznych korzeni.

Grupa ma na koncie występy na najważniejszych festiwalach, koncerty za granicą, występy na prestiżowych galach. W sezonie wiosennym i letnim, LemON gra na największych scenach plenerowych w kraju. Jesienią i zimą grupa koncertuje w uznanych klubach i salach wypełnionych po same brzegi.