120 wystawców z Polski i zagranicy prezentuje swoje ekspozycje na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Cztery salony tematyczne: samochodowy, motocyklowy, caravaningowy i truck odwiedzają tysiące fanów motoryzacji. To znak, że w stolicy Wielkopolski trwa kolejna edycja najważniejszych targów motoryzacyjnych w Polsce – Motor Show.

Salon samochody od lat cieszy się największym powodzeniem wśród zwiedzających. Liderzy motoryzacyjnych światowych marek prezentują swoje najnowsze modele. W tym roku są to między innymi nowy Volkswagen Tiguan, Seat Ateca, Porsche 911R, Jaguar F-Pace, czy Fiat 124 Spider. Wśród polskich premier są również takie marki jak Rolls-Royce, BMW, Mercedes, Kia i Hyundai. Ten ostatni zaprezentował model Elantra i była to wyjątkowa premiera. Po raz pierwszy w historii Motor Show, europejska premiera nowego modelu odbyła się właśnie w stolicy Wielkopolski, co potwierdza znaczenie poznańskich spotkań z motoryzacją.

Z okazji 85-lecia podpisania przez polski rząd umowy licencyjnej z marką Fiat, Automobilklub Wielkopolski przygotował wystawę Z ziemi włoskiej do Polski. Składa się na nią aż dziewiętnaście zabytkowych pojazdów, wśród których są prawdziwe perełki motoryzacyjne –  Fiat 509 Sport z 1926 roku, Fiat 508 Łazik z 1936 roku, Fiat 500, Fiat Multipla czy Fiat 1200 Pininfarina.

Ważnym elementem Motor Show jest salon caravaningowy, który  w tym roku zajmuje aż trzy pawilony. Targowe tereny już po raz czwarty przyciągają miłośników spędzania wakacji w domu na czterech kołach.

Niespodzianką dla zwiedzających jest wystawa przygotowana z myślą o tych, którzy zamiast podróżowania szosą, preferują wodne wojaże. W pawilonie 5 swoje luksusowe łodzie prezentuje Power Boats, importer jachtów żaglowych i motorowych. Można nie tylko oglądać, ale również dotknąć, wejść na pokład  i poczuć się jak prawdziwy żeglarz.

Targi Motor Show zakończą się w niedzielę, 3 kwietnia.