9 kwietnia do Blue Note Jazz Club powróci jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, grupa Voo Voo. Poznański koncert rozpocznie się o godzinie 20:00.

Voo Voo

Voo Voo ze znakomitym efektem łączył rock z jazzem i folkiem z różnych rejonów świata. Grupa powstała w 1985 roku w Warszawie, a jej założycielem jest Wojciech Waglewski – kompozytor, autor bardzo ciekawych metaforycznych tekstów, gitarzysta, wokalista, producent muzyczny.

Każda z kolejnych płyt Voo Voo stawała się niezwykłą muzyczną podróżą ku różnym zakątkom świata muzyki rockowej. Wielokrotnie też albumy przekraczały granice jednego gatunku. Tak też stało się w przypadku najnowszej płyty zespołu Voo Voo. Tym razem muzycy wybrali się w podróż daleką, bo aż do Azerbejdżanu.

Premiera płyty zatytułowanej Dobry wieczór odbyła się 24 października 2014 roku. Znajduje się na niej dziesięć utworów. Prócz zasadniczego składu: Wojciech Waglewski /śpiew, gitara/, Mateusz Pospieszalski /śpiew, saksofony/, Karim Martusewicz /kontrabas/, Michał Bryndal /perkusja/, na płycie można usłyszeć także specjalnych gości: Alim Gasimov, Fargana Gasimova oraz zespół wokalny Bornus Consort.