PowerPhoto_689 marca o godzinie 19 w Centrum Kultury Przeźmierowo zostanie wystawiony spektakl Pod niemieckimi łóżkami w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego. To teatralna impresja na temat książki wydanej w Niemczech pod tym samym tytułem. W zbierającej znakomite recenzje komedii występują Tamara Arciuch, Bartłomiej Kasprzykowski i Bartosz Opania.

Bohaterką spektaklu jest polska sprzątaczka, wygarniająca wstydliwe brudy spod stereotypowo schludnych łóżek swoich niemieckich pracodawców. W swojej książce w dowcipny i bezkompromisowy sposób obala stereotypy dotyczące „tych czystych” Niemców, pokazuje ich słabości i uprzedzenia. Tymczasem w Polsce staje się bohaterką i celebrytką. Ugina się pod płaszczem sławy i spada z plastikowego postumentu. Pod niemieckimi łóżkami to historia zarówno o niemieckich brudach, jak i polskich celebrytach.

Scenariusz na podstawie książki Holgera Schlagetera (piszącego pod pseudonimem Justyna Polanska) napisali Agnieszka Głębicka i Bartłomiej Kasprzykowski. Za choreografię odpowiada Maciej Zakliczyński, a scenografię przygotował Maciej Chojnacki.