Moscow City Ballet - Romeo i JuliaMoscow City Ballet – grupa założona przez wybitnego choreografa Victora Smirnova – Golovanova powróci do Poznania, by zagrać najromantyczniejszy spektakl, jedno z największych dzieł Szekspira – Romeo i Julia.  Zespół tancerzy klasycznych, cieszący się uznaniem na całym świecie, zabierze polskich widzów do krainy piękna i miłości, której nie pokona nawet śmierć. Spektakl zostanie wystawiony 21 lutego w Sali Ziemi MTP.

Romeo i Julia to ponadczasowa opowieść o miłości młodych, pięknych kochanków, Romea i Julii – członków dwóch zwaśnionych rodów: Capuleti i Montague. Zakochani zrobią wszystko, aby być ze sobą nie zważając na przeciwności losu i rodzinne waśnie. Zapierająca dech w piersiach choreografia Moscow City Ballet pozwala wyrazić i przeżyć krańcowe doświadczenia miłości i śmierci, nienawiści i przebaczenia. Każdy ruch i gest tancerzy dopracowany jest do perfekcji, co nieodmiennie wzbudza zachwyt publiczności.

Charakterystyczne dla występów Moscow City Ballet są olśniewające kostiumy, imponująca choreografia, magia świateł i urzekająca scenografia. Zdaniem krytyków, czarowi tej grupy nie można się oprzeć, ani o niej zapomnieć. Tworzą tak wielką sztukę, że jest ona przeżyciem nawet dla tych, co tańca nie lubią. Wrażeń i emocji, jakie wzbudza Moscow City Ballet nie da się opisać – trzeba ich doświadczyć!

W ciągu ostatnich lat przedstawienia w Polsce obejrzało ponad 200 tys. osób. Publiczność wychodzi ze spektakli z wypiekami na twarzy, zachwycając się magicznym klimatem przedstawień. Ogromne wrażenie wywołuje talent tancerzy, jak również ich profesjonalizm, który został wypracowany przez lata ciężkich treningów. Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną choreografią, pokazują jak bardzo Rosjanie kochają balet.

– To we mnie mieszkają wszyscy bohaterowie baletów; to ja jestem Klarą, Księciem, Królem Myszy… To wszystko żyje we mnie… – powiedział założyciel Moscow City Ballet, Victor Smirnov – Golovanov.