Marlena18 stycznia w Scenie na Piętrze odbędzie się recital Marlena. W roli tytułowej wystąpi Izabella Bukowska-Chądzyńska, aktorka Teatru Polskiego w Warszawie. Spektakl rozpocznie się o godzinie 19:00.

Marlena Dietrich zdominowała swoją niezwykłą osobowością niemal całe minione stulecie. Urodzona w „przyzwoitej” mieszczańskiej niemieckiej rodzinie, szybko zawiodła pokładane w niej nadzieje, zaczęła marzyć o karierze scenicznej i to bynajmniej nie o takiej, do której się przygotowywała, czyli karierze skrzypaczki. Marlena marzyła o teatrze i to marzenie realizowała z podziwu godną konsekwencją. W jednym z teatrzyków wypatrzył ją wielki austriacki reżyser filmowy, Joseph von Sternberg, powierzył jej główną rolę w filmie Błękitny Anioł, który odniósł niebywały sukces.

Izabella Bukowska – Chądzyńska zaśpiewa największe przeboje Marleny Dietrich: Lolę, Lili Marlene, Ja jestem tylko po to…. La vie en rose, Gdzie są chłopcy z tamtych lat i wiele innych, mniej znanych, ale równie pięknych utworów. Izabelli Bukowskiej-Chądzyńskiej będzie partnerował kolega z Teatru Polskiego, Adam Biedrzycki. Przy fortepianie zasiądzie Zbigniew Rymarz, który jest również autorem opracowania muzycznego spektaklu. Autorką scenariusza i reżyserką jest Alicja Choińska, której przedstawienie Bodo – pieśniarz Warszawy można było obejrzeć w Scenie na Piętrze kilka lat temu.

Marlena, znana na całym świecie, pozostała do końca swego długiego życia tajemnicą. Kochały ją tłumy mężczyzn, a kogo kochała Marlena? Spektakl nie odpowie na to pytanie, nie rozwiąże wszystkich jej sprzeczności i zagadek, ale Izabella Bukowska zaśpiewa dla publiczności największe przeboje niezapomnianej artystki.