Creed. Narodziny legendyCreed: Narodziny legendy

Gatunek: dramat

Produkcja: USA

Reżyseria: Ryan Coogler

Obsada: Michael B. Jordan, Sylvester Stallone, Tessa Thompson…

Dystrybutor: Forum Film Poland Sp. z o.o.

Do Filadelfii przyjeżdża młody Adonis Creed. Jest synem Apolla, niegdyś zaciekłego rywala i jednocześnie wielkiego przyjaciela Rocky’ego. Młody mężczyzna nigdy nie poznał ojca, ale boks niewątpliwie ma we krwi. Rzuca świetnie zapowiadającą się karierę i, ryzykując swoją przyszłość, stawia na realizację marzeń. Nieakceptowany przez środowisko zawodowców, mentora znajduje w Rockym. Mistrz, początkowo niechętny, dostrzega w końcu w Adonisie siłę i determinację jego ojca. Czy przy wsparciu legendarnego pięściarza i ukochanej kobiety młody Creed zdoła udowodnić swoją wartość? Czy będzie w stanie stworzyć własną legendę?

Joy

Gatunek: biograficzny

Produkcja: USA

Reżyseria: David O. Russell

Obsada: Jennifer Lawrence, Robert De Niro, Bradley Cooper…

Dystrybutor: Imperial – Cinepix

Nagrodzona Oscarem Jennifer Lawrence w roli zmagającej się z życiem samotnej matki, która nieoczekiwanie dokonuje wynalazku, okazującego się światowym fenomenem i staje na czele imperium finansowego wartego miliony dolarów.

Las samobójcówLas samobójców

Gatunek: horror

Produkcja: USA

Reżyseria: Jason Zada

Obsada: Natalie Dormer, Taylor Kinney, Yukiyoshi Ozawa…

Dystrybutor: United International Pictures Sp z o.o.

Sara wyjeżdża do Japonii, aby odnaleźć swoją siostrę, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Amerykanka wyrusza do owianego złą sławą, ze względu na popularność wśród samobójców, lasu Aokigahara. Pomimo ostrzeżeń tubylców, Sara zbacza z trasy, aby odkryć prawdę o losach zaginionej. Kobieta nie podejrzewa, że wkraczając do lasu, ściąga na siebie gniew wściekłych i udręczonych dusz zmarłych, którzy polują na każdego, kto się tam pojawi.

Moje córki krowyMoje córki krowy

Gatunek: dramat

Produkcja: Polska

Reżyseria: Kinga Dębska

Obsada: Agata Kulesza, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel…

Dystrybutor: Kino Świat

Marta, gwiazda popularnych seriali, ma 42 lata, jest silna i dominująca. Pomimo sławy i pieniędzy wciąż nie może ułożyć sobie życia. Niestabilna emocjonalnie 40-letnia Kasia tkwi w dalekim od ideału małżeństwie, wychowując nastoletniego syna. Siostry niezbyt za sobą przepadają, kompletnie nie rozumieją i nawet nie starają się zrozumieć swoich życiowych wyborów. Choroby, a w konsekwencji utrata jednego z rodziców zmuszają je do wspólnego działania. Kobiety stopniowo zbliżają się do siebie, odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

Operacja Arktyka

Gatunek: familijny

Produkcja: Norwegia

Reżyseria: Grethe Bøe-Waal

Obsada: Kaisa Gurine Antonsen, Ida Leonora Valestrand Eike, Leonard Valestrand Eike…

Dystrybutor: Vivarto

13-letnia Julia wraz z matką i bliźniakami – Idą i Sindre przeprowadzają się do nowego miasta. To mroźna północ w Norwegii. Ich ojciec pracuje jeszcze dalej – prawie pod biegunem północnym. Dzieciaki postanawiają w tajemnicy odwiedzić ojca i zakradają się do helikoptera ratowniczego. Ale trasa lotu zostaje zmieniona i rodzeństwo ląduje na opuszczonej wyspie na dalekiej północy. Niewielki zapas jedzenia, dzika przyroda i brak kontaktu z cywilizacją sprawiają, że Julia i jej młodsze rodzeństwo muszą połączyć siły aby przetrwać w nadziei, że ratunek w końcu nadejdzie.

Point Break - na faliPoint Break – na fali

Gatunek: film akcji

Produkcja: Chiny / Niemcy / USA

Reżyseria: Ericson Core

Obsada: Édgar Ramírez, Luke Bracey, Ray Winstone…

Dystrybutor: Monolith Films

Johnny Utah, były gwiazdor sportów ekstremalnych, a obecnie agent FBI, prowadzi śledztwo w sprawie serii zuchwałych napadów, które łączy jeden wspólny mianownik – dokonać ich mogli tylko ludzie, którzy na co dzień igrają ze śmiercią. Aby rozwiązać zagadkę, Johnny będzie musiał dołączyć do grupy sportowców, którzy za nic mają granice ludzkich możliwości. A to oznacza wzięcie udziału w Wyprawie Ośmiu Wyzwań, która jest Świętym Graalem w świecie sportów ekstremalnych.

Swobodne opadanieSwobodne opadanie

Gatunek: dramat

Produkcja: Francja / Węgry / Korea Południowa

Reżyseria: György Pálfi

Obsada: Piroska Molnár, Miklós Benedek, Attila Menszátor-Héresz…

Dystrybutor: Aurora Films

„Jaką chcesz herbatę? Mamy miętową” – mamrocze  starsza kobieta do apatycznego męża, z którym mieszka w zagraconym mieszkaniu. Następnie wstaje i idzie na dach bloku, skąd patrzy na wieczorne niebo nad Budapesztem. A potem skacze. W miarę jak spada, na mgnienie oka spoglądamy w kolejne okna do innych mieszkań. Potem do nich wrócimy. Siedem pięter, siedem identycznie zaprojektowanych mieszkań, ale zupełnie inne światy. Siedem sytuacji, siedem różnych historii, które mimo wszystko łączą tysiące powiązań. To jakby absurdalne, trochę tajemnicze obrazy współczesnej rzeczywistości widzianej w krzywym zwierciadle.