Książka i co dalej - plakat10 grudnia o godzinie 18.00 w Galerii Atanazego Biblioteki Raczyńskich zostanie otwarta wystawa Książka i co dalej… 25 lat. Tytuł nawiązuje do zorganizowanej ćwierć wieku temu przez ówczesną ASP wystawy prac pokazujących szerokie i otwarte pole twórczego traktowania książki i słowa – w warstwie wizualnego obrazowania, jak i dźwiękowej interpretacji.

Głównym założeniem międzynarodowej wystawy organizowanej z okazji 25 lat cyklu Książka i co dalej jest zaprezentowanie twórczości artystów zajmujących się książką artystyczną, poezją wizualną, poezją dźwiękową czy poezją cybernetyczną. Na wystawie będą eksponowane zarówno prace historyczne, artystów już nieżyjących, prekursorów poezji konkretnej, dźwiękowej i książki, jak i prace najciekawszych artystów młodej generacji, którzy w swojej twórczości nawiązują do spuścizny sztuki książki i ją niebanalnie rozwijają. Wystawa będzie miała charakter multimedialny i zaprezentuje prace zarówno w „tradycyjnej formie”, jak i utwory w formie projekcji filmów wideo i interaktywnych realizacji komputerowych.

Na wystawie Książka i co dalej… 2 lat będą prezentowane prace takich artystów jak: Joanna Adamczewska, Katarzyna Bazarnik, Jaap Blonk (Holandia), Katarzyna Bogusz, Roman Bromboszcz, Henri Chopin (Francja), Małgorzata Dawidek Gryglicka, Stanisław Drożdż, Zenon Fajfer, Antic Ham (Korea), Bernard Heidsieck (Francja), Kurt Johannessen (Norwegia), Aleksandra Jurek, Jarosław Kozłowski, Ewa Kulesza, Francis van Maele (Belgia), Tomasz Misiak, Ann Nöel (Anglia), Radosław Nowakowski, Leszek Onak, Łukasz Podgórni, Aleksandra Polerowicz, Paweł Polus, Zbigniew Sałaj, Cezary Staniszewski, Robert Szczerbowski, Andrzej Szewczyk, Emmett Williams (USA), Tomasz Wilmański, Rainer Verlag (Niemcy)

Kuratorem wystawy, którą potrwa do 30 stycznia 2016 roku, jest dr Tomasz Wilmański.