Meteory12 energetycznych piosenek składających się na muzyczną podróż przez życie. Na początku października w sklepach pojawił się nowy, czwarty już, studyjny album formacji Tabu. Meteory to dawka energii, pozytywnych wibracji i mądrych tekstów traktujących o prawdzie życia. Singlami promującymi nowy album są piosenki Nie potrzeba nam nic i Ładuj, ale to właśnie otwierające płytę Mamy siebie odzwierciedla prawdziwą siłę zespołu.

Tabu to śląska formacja, która powstała w 2003 roku. Przez ponad dziesięć lat zespół zagrał ponad pół tysiąca koncertów w całej Polsce. Bardzo szybko zyskał uznanie w oczach słuchaczy i dziennikarzy muzycznych. Występował na najważniejszych festiwalach reggae (i nie tylko!) zdobywając rozmaite nagrody i wyróżnienia. Ich muzyka mocno wpisuje się w nurt reggae z rozbudowaną i mocno słyszalną sekcją dętą. Piosenki balansują gdzieś pomiędzy roots reggae i ska, nie uciekając również od nieco spokojniejszych ballad.

Warte uwagi są teksty Rafała Karwota, który nie boi się podejmować ważnych społecznie tematów. Jest refleksyjnie, szczerze, prawdziwie, a jednocześnie zabawnie i radośnie. Taka też jest muzyka Tabu – wesoła, energetyczna, skoczna, ale i spokojna, kojąca.

Album Meteory został utrzymany w nurcie reggae, ale muzycy nie boją się eksperymentować i czerpać także z innych gatunków: rock, pop, a nawet delikatnie kołyszącego bluesa. Energetyczne utwory Ładuj czy Moje miasto przeplatają się z nieco spokojniejszymi, refleksyjnymi balladami jak chociażby Po co tyle słów. Siłą nowego albumu formacji Tabu jest jego różnorodność, a także teksty, w których zawiera się szczera prawda o życiu, ludziach i miejscach. Zespół podejmuje takie tematy jak chociażby trudne życiowe wybory, wieczna pogoń za dobrami materialnymi, a także zabawa i szalona przyjaźń.

Fani zespołu nie powinni czuć się rozczarowani. Meteory wpisują się w znaną od lat stylistykę zespołu – fani usłyszą charyzmatyczny wokal Rafała Karwota, bogatą sekcję dętą, wybijający się i prowadzący całość bas Łukasza Kulikowskiego oraz mocne uderzenia perkusji. Meteory to dobra energia, pozytywne wibracje i prawdziwa radość słuchania.