Poznan_20151103_Ryszard_Cwirlej_FBRyszard Ćwirlej to niekwestionowany mistrz powieści kryminalnej – tak o poznańskim pisarzu mówi Katarzyn Bonda. I trudno się z nią nie zgodzić. Ryszard Ćwirlej, autor cyklu powieści nazywanych neomilicyjnymi, rozpoczyna zupełnie nowy etap swojej twórczości. Rozpoczyna ją powieść Tam ci będzie lepiej, która przenosi czytelników do międzywojennego Poznania – mrocznego, brutalnego i pełnego złodziejaszków.

Premiera nowej powieści Ryszarda Ćwirleja odbyła się 21 października, a już 3 listopada, w poznańskim Empiku na Placu Wolności, autor opowie o swoich inspiracjach. Podczas spotkania Ryszard Ćwirlej zabierze publiczność na „literacki spacer” po mrocznych zakamarkach Poznania, odkrywając przed nimi kryminalne tajemnice miasta.

Powieść Tam ci będzie lepiej jest mocnym, klasycznym kryminałem osadzonym w poznańskich realiach lat dwudziestych XX wieku. Główni bohaterowie to niebywałe indywidualności i całkowite przeciwieństwa. Antoni Fischer to młody, dystyngowany były oficer najpierw pruskiej, później polskiej armii. Jego partner, Albin Siewierski, to starszy, ułożony jegomość pochodzący z Kongresówki. Obaj starają się rozwikłać kryminalną zagadkę na swój własny sposób.

Spotkanie z autorem powieści kryminalnych rozpocznie się o godzinie 18:00.