AgnieszkaAgnieszka

Gatunek: dramat

Produkcja: Niemcy / Polska

Reżyseria: Tomasz Emil Rudzik

Obsada: Karolina Gorczyca, Hildegard Schmahl, Lorenzo Nedis…

Dystrybutor: Alter Ego Pictures Sp. z o.o.

Urodzony w Polsce i mieszkający na stałe w Niemczech Rudzik zabiera widzów z polskiego żeńskiego więzienia do niemieckiej agencji towarzyskiej. Snuta przez niego opowieść z uwagą i czułością podąża za Agnieszką, której jedyną zasadą wydaje się być odwieczne „oko za oko, ząb za ząb”. Brutalny świat, w którym rozgrywa się opowieść, nie jest jednak przytłaczającym koszmarnym snem: silna, niezależna bohaterka pozostaje w jakiś sposób czysta, nieskażona – podobnie jak jej młody przyjaciel Manuel i młodszy brat Rafał.

Rudzik ukazuje niebezpieczeństwa wynikające z zestawienia dwóch światów, obu funkcjonujących na podstawie tej samej ludzkiej przypadłości: naiwności i czystości uczuć. Rozdarta między nimi Agnieszka stara się znaleźć własną metodę.

Cień latarni morskiejCień latarni morskiej

Gatunek: thriller

Produkcja: Finlandia

Reżyseria: Ulrika Bengts

Obsada: Erik Lönngren, Patrik Kumpulainen, Niklas Groundstroem…

Dystrybutor: Aurora Films

Lato 1939 roku. Na odciętej od świata, skalistej wysepce na Bałtyku tamtejszy latarnik, pan Hasselbond, jest alfą i omegą dla zdesperowanej żony, pełnej niewinności młodej córki oraz nastoletniego syna, Gustafa, który kocha ojca, ale jednocześnie się go boi. Pewnego dnia do tego zapomnianego przez Boga miejsca przybywa trzynastoletni Karl, który, ku niezadowoleniu Hasselbonda, zostaje mu przydzielony do pomocy. Karl, wychowanek sierocińca, robi wszystko, by udowodnić swoją wartość. Zaprzyjaźnia się z Gustafem, ale wkrótce, kiedy Hasselbond zaczyna faworyzować Karla, między chłopcami rodzi się podszyta nienawiścią rywalizacja.

Dark was the night

Gatunek: horror

Produkcja: USA

Reżyseria: Jack Heller

Obsada: Kevin Durand, Lukas Haas, Bianca Kajlich…

Dystrybutor:

Paranormal activityParanormal Acivity: inny wymiar

Gatunek: thriller

Produkcja: Finlandia

Reżyseria: Gregory Plotkin

Obsada: Chris J. Murray, Brit Shaw, Ivy George…

Dystrybutor: United International Pictures Sp z o.o.

Wydaje się, że to nie dom odwiedzały duchy, nawiedzona jest… TA rodzina. Po przeprowadzce w nowe miejsce, daleko od domu, po którego ścianach spłynęło tyle krwi, Katie i jej rodzina próbują rozpocząć nowe życie w spokojnym Palo Alto, w słonecznej Kalifornii. Ale słońce wybrzeża nie rozjaśni mroku tajemnic, które sprawiają, że duchy podążają za rodziną Katie.

PentameronPentameron

Gatunek: fantasy

Produkcja: Francja / Wielka Brytania / Włochy

Reżyseria: Matteo Garrone

Obsada: Salma Hayek, Vincent Cassel, Toby Jones…

Dystrybutor: M2 Films

Wszystko zaczyna się od wyprawy po serce morskiego potwora. Zaborcza i wyniosła królowa gotowa jest poświęcić niejedno życie, żeby osiągnąć swój cel – urodzić upragnionego syna. Popadający w szaleństwo nieobliczalny król oddaje rękę swojej pięknej i niewinnej córki zdeformowanemu olbrzymowi. Dwie tajemnicze siostry zabiegają o względy lubieżnego władcy. Stawką są wieczna młodość i nieustające piękno, ale wygrać może tylko jedna z nich. W każdym człowieku kryje się potwór. A miłość, piękno i marzenia mają swoją wysoką cenę.

Strategia mistrzaStrategia mistrza

Gatunek: biograficzny

Produkcja: Francja / Wielka Brytania

Reżyseria: Stephen Frears

Obsada: Ben Foster, Chris O’Dowd, Guillaume Canet…

Dystrybutor: Monolith Films

Był bohaterem dla milionów ludzi na całym świecie, którzy z zapartym tchem śledzili jego kolejne, niezwykłe zwycięstwa podczas Tour de France. Wzbudzał podziw i szacunek nie tylko jako sportowiec, ale człowiek, który pokonał raka i wrócił do wyczynowego kolarstwa. Był wzorem dla młodych, nadzieją dla chorych, inspiracją dla innych sportowców. Ale pewnego dnia okazało się, że to wszystko jest wielkim oszustwem. Lance Armstrong stał się bohaterem największego skandalu dopingowego w historii sportu.

Stephen Frears z tej prawdziwej opowieści tworzy emocjonującą historię o dynamice rasowego thrillera. Zadając pytanie dlaczego i jak do tego doszło, ujawnia szokujące kulisy zawodowego sportu.