Skworonki to my29 września w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek w Poznaniu publiczność będzie miała okazję poznać bliżej poznańskie Skowronki. Chór dziewczęcy zaprezentuje utwory, które są w stałym repertuarze grupy. Przygotowywane są również niespodzianki dla słuchaczy.

Chór Skowronki tworzy ponad 120 dziewcząt w wieku od 8 do 21 lat. Wszystkie chórzystki łączy miłość do muzyki i śpiewu. W koncercie Skowronki – to my!  opowiedzą o swoich próbach, koncertach, wyjazdach, festiwalach, w których uczestniczą przywożąc do Poznania kolejne nagrody i wyróżnienia. Zaśpiewają, zatańczą i zagrają utwory, które są bardzo energetyczne, pełne emocji i uczuć. Bo takie właśnie są poznańskie Skowronki.

Koncert będzie składał się z trzech części. Jako pierwsze wystąpią Małe Skowronki, zaraz po nich na scenie pojawią się Skowroneczki, a całość zamknie prezentacja Skowronków. Chórzystkom na scenie będą towarzyszyć Beata Polak na instrumentach perkusyjnych oraz Czesław Łynsza. Za ruch sceniczny odpowiedzialna jest Teresa Nowak, a opiekę wokalną sprawuje Marzena Michałowska.

Poznański koncert Skowronków rozpocznie się o godzinie 19:00.