agf-grafiki600x600-happeningMiłośnicy sześciu strun zebrali się na poznańskim Starym Rynku, gdzie wspólnie zagrali, zaśpiewali, a nawet zagwizdali wielki przebój Don’t worry, be happy z repertuaru Bobby’ego McFerrina.

Moc energii i dobra zabawa to nieodłączne elementy Happeningu Gitarowego. Inicjatywa, która rozpoczęła się od spontanicznego spotkania uczestników festiwalowego Kursu Mistrzowskiego na schodach poznańskiego Ratusza, urosła do jednego z największych letnich wydarzeń muzycznych. Atrakcją tegorocznego happeningu gitarowego był udział charyzmatycznego duetu Riffertone. Albert Kokoszewski i Jarek Krużołek, półfinaliści popularnego telewizyjnego talent show, stanęli na czele gitarzystów zebranych na Starym Rynku i wspólnie z uczestnikami tego wyjątkowego wydarzenia wykonali przebój Bobby’ego McFerrina.

Podczas Happeningu zagrać mógł dosłownie każdy. Wystarczyło naprawdę niewiele – gitara klasyczna, elektryczna, ukulele i dobre chęci. A kto nie odważył się na wykonanie instrumentalne przeboju Don’t worry, be happy, mógł śpiewać, klaskać, gwizdać, a nawet zatańczyć. Najważniejsza była bowiem dobra zabawa, muzyka i słońce, którego w niedzielne południe w Poznaniu nie zabrakło.

Happening zakończyły występy grupy Riffertone oraz uczniów szkoły muzycznej T. Burtona, partnera tegorocznego wydarzenia na Starym Rynku.

[wszystkie zdjęcia z galerii publikujemy również na naszym facebook’owym profilu, gdzie zachęcamy Was do wspólnej zabawy – odszukajcie i oznaczcie siebie i swoich przyjaciół na naszych fotografiach]