Dożynki Tarnowo PodgórneJuż w najbliższą niedzielę, 23 sierpnia w Lusowie odbędzie się Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych, który poprzedzą gminne dożynki U księdza za płotem. Uczestnicy imprezy będą mieli niepowtarzalną okazję poznać folklor Cypru, Turcji, Holandii, Słowacji, Francji, Rumunii i Białorusi.

Dożynki gminy Tarnowo Podgórne rozpoczną się mszą św. koncelebrowaną w Kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej i św. Jakuba Apostoła. O godzinie 11:30 wyruszy barwny korowód dożynkowy, który poprowadzi Zespół Pieśni i Tańca Lusowiacy. Grupa ta jest jednocześnie gospodarzem Powiatowego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych.

Barwne występy zespołów z Cypru, Turcji, Holandii, Słowacji, Francji, Rumunii i Białorusi rozpoczną się o godzinie 13:00 i potrwają do późnego wieczora. Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych w Lusowie organizowany jest już po raz szesnasty. Impreza, która początkowo skupiała wielkopolskie zespoły ludowe, od kilku lat jest okazją by obejrzeć grupy z wielu krajów. Oprócz Lusowa, miejscem prezentacji zespołów są również tereny Politechniki Poznańskiej nad Wartą, a także miasta Gniezno i Konin. O randze Festiwalu świadczy patronat UNESCO.