Ulica Półwiejska w Poznaniu wypełniła się wczoraj kolorami i dźwiękami, a to może oznaczać tylko jedno – rozpoczął się Światowy Przegląd Folkloru Integracje. Przed poznańską publicznością zaprezentowały się grupy z Czech, Meksyku, Rosji, Słowacji, Ukrainy, Węgier i Polski.

– To już piętnaście lat! Każdego roku pokazywaliśmy publiczności coś nowego: zespoły z różnych stron świata, tancerzy niepełnosprawnych czy grupy seniorów. Jubileusz jest świetną okazją, aby ponownie zaprosić tych najlepszych – ulubieńców publiczności – powiedział Dariusz Majchrowicz, dyrektor artystyczny festiwalu.

Przez cały festiwalowy tydzień artyści odwiedzą Leszno, Wronki, Wągrowiec i Grodzisk Wielkopolski. Całość uwieńczy plenerowy koncert finałowy, który odbędzie się w niedzielę, 16 sierpnia przed Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Barwny korowód, który zainaugurował Przegląd, przyciągnął do centrum miasta tłumy poznaniaków. Było kolorowo, radośnie, tanecznie, muzycznie i oczywiście międzynarodowo. Wieczór zakończył się wspólnym koncertem w Parku Wilsona.