Świat Kultury Poznań to portal internetowy poświęcony szeroko rozumianej kulturze. W kręgu naszych zainteresowań leży każda działalność artystyczna człowieka. Na łamach portalu przybliżamy nowości literackie, filmowe, teatralne. Piszemy  o ważnych, naszym zdaniem, festiwalach, przeglądach, koncertach i innych wydarzeniach artystycznych. Nie ograniczamy się ani tematycznie, ani tym bardziej geograficznie – piszemy o wydarzeniach odbywających się w Poznaniu, Wielkopolsce, Polsce i na całym świecie.

Portal jest kierowany do wszystkich Czytelników, którzy pragną wiedzieć, co w kulturze piszczy. Nie ograniczamy się wyłącznie do kultury popularnej, czy też do kultury wysokiej. Dokładamy wszelkich starań, aby nasz serwis zachęcał do uczestnictwa w kulturze – każdej, tej najbardziej lokalnej, jak i ogólnoświatowej; popularnej, ale i wysokiej. Pragniemy, aby każdy Czytelnik zainteresowany kulturą odnalazł cząstkę siebie na łamach naszego portalu.

Redakcja

Marta Łuczkowska
red. naczelna

Marta bw2Pomysłodawczyni i redaktor naczelna portalu Świat Kultury Poznań. Czyta, słucha, ogląda, a potem dzieli się swoimi wrażeniami.

Z wykształcenia kulturoznawca, z wyboru dziennikarz, a w wolnym czasie – podróżnik i fotograf.

Ceni sobie niezależność i wolność wyboru.

Prywatnie lubi kino europejskie, teatr klasyczny oraz podróże – te duże i te małe –ale zawsze na własną rękę.

 

Marta Wojciechowska
dział filmu

Marta Wojciechowska bw

Absolwentka filologii serbskiej i etnologii.

Lubi oglądać świat z dystansu, najchętniej przez okna pociągu, z podróżniczego oddalenia.

Na co dzień, kiedy wyprawa ogranicza się do kilku przystanków tramwajowych, perspektywy szuka w książkach i filmach oraz obserwacji tego, co najbliżej.