Interaktywne działania teatralne, plastyczne, muzyczne to znakomita okazja do twórczego spotkania z własnym dzieckiem – do poznawania go i odkrywania razem z nim świata. To doskonała okazja do poszerzania granic wyobraźni i zacieśniania więzi. 30 czerwca w Scenie Wspólnej w Poznaniu wystartuje Międzynarodowy Festiwal Sztuki dla Najnajmłodszych, Sztuka Szuka Malucha.

Sztuka Szuka Malucha

Wzajemna twórcza wymiana doświadczeń oraz kreatywne formy spędzania wspólnego czasu są istotnym elementem nie tylko w procesie wychowania dziecka, ale przede wszystkim są sposobem na budowanie i zacieśnianie relacji między dzieckiem a opiekunami. Każde wydarzenie festiwalowe to czas spotkania dzieci i dorosłych, czas wspólny – ważny i inspirujący. Czas, w którym pokolenia mogą odnaleźć płaszczyzny porozumienia, na których kiełkować może twórczość, tak istotna dla harmonijnego rozwoju dziecka.

W tegorocznym programie znajdują się spektakle teatralne i wydarzenia interaktywne eksplorujące różnorodne ścieżki komunikacji z najmłodszym odbiorcą. Istotną częścią są  także warsztaty twórcze, których zadaniem jest pobudzanie kreatywności dzieci i rodziców.
Sztuka Szuka Malucha jest zdecydowanie festiwalem rodzinnym. Dla organizatorów najważniejsze jest współuczestnictwo w wydarzeniach dzieci i dorosłych – rodziców, opiekunów i dziadków. Każde wydarzenie festiwalowe tworzone jest z myślą o konkretnych możliwościach percepcyjnych najmłodszych odbiorców sztuki, a więc dzieci od 0 do 5 lat.

Projekt realizowany jest przez Art Fraction Foundation, w ścisłej współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu – inicjatorem nurtu teatru dla najnajmłodszych w Polsce oraz pomysłodawcą cyklu Sztuka Szuka Malucha.

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych wydarzeń festiwalowych oraz program imprezy jest dostępny tutaj