W samo południe na ulicach Poznania pojawiły się zabytkowe tramwaje i autobusy wchodzące w skład taboru Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Poznaniu. A wszystko z okazji 135 urodzin MPK, które były obchodzone dwuetapowo. 

Fragmenty dziejów poznańskiej komunikacji zostały  odtworzone podczas parady, która punktualnie o 12:00 wyruszyła z Mostu Teatralnego. Korowód zabytkowych pojazdów prowadziła Orkiestra Miasta Poznania, a tuż za nią pojawił się tramwaj konny prowadzony przez Prezydenta Miasta Poznania, Jacka Jaśkowiaka i Prezesa Zarządu MPK Poznań, Wojciecha Tulibackiego.

W  szyku paradnym widzowie zobaczyli różne typy tramwajów i autobusów – zarówno te, które zachowały się w poznańskiej flocie jako zabytki, jak również te,  którymi mieszkańcy miasta podróżują na co dzień. Ozdobą Parady był  pieczołowicie odrestaurowany tramwaj Carl Weyer z 1905 roku, który został zrekonstruowany specjalnie z okazji 135 urodzin MPK.

Wielka Parada zakończyła się na terenie najnowocześniejszej i największej zajezdni w Poznaniu, na poznańskim Franowie. Była animacje i zabawy dla dzieci, urodzinowy tort, a także możliwość zwiedzania zabytkowego taboru.