plakatTakiej atrakcji na kulturalnej mapie Poznania jeszcze nie było! Każdy, bez względu na wiek, ma niepowtarzalną okazję przenieść się do krainy dziecięcych fantazji. Wbrew pozorom nie jest to jednak rozrywka przeznaczona wyłącznie dla najmłodszych. Wprost przeciwnie – równie dużo atrakcji i przyjemności z odwiedzin w tym magicznym miejscu znajdą dorośli. 24 kwietnia nieopodal Starego Rynku w Poznaniu swoje drzwi otworzyły Blubry – poznańskie legendy w 6D.

Na kanwie dwóch poznańskich legend: o trykających się w południe koziołkach i hejnale granym na ratuszowej wieży, zbudowano magiczną krainę pełną niespodzianek i niezapomnianych wrażeń. Za sprawą ponad 700m2 malowideł wykonanych w technice 3D, a także gwary poznańskiej, zwiedzający przenoszą się w czasie i czują ducha dawnego Poznania. Na każdym rogu czeka na nich moc atrakcji: ruchome postaci czy półtorametrowa makieta poznańskiego ratusza. Całość dopełniają efekty specjalne w formie laserów, mgły, wiatru, padającego śniegu czy zapachu świętomarcińskich rogali.

Poznań wyczuwa się tutaj wszystkimi zmysłami: wzrokiem, dotykiem, zapachem, a nawet smakiem. Magiczny świat iluzji sprawia, że każdy odwiedzający to miejsce jest jednocześnie widzem i uczestnikiem opowiadanych legend. Można pobawić się z krasnoludkami, porozmawiać ze Starym Marychem bujającym się w drewnianym fotelu, czy potargować się z uliczną handlarką. A na koniec trzeba jeszcze pokonać labirynt przypominający buszowanie w złocistym zbożu.

Atrakcja została przygotowana z myślą o różnych grupach wiekowych, poczynając od przedszkolaków, poprzez uczniów szkół, studentów, osoby dorosłe, a skończywszy na seniorach. Równie mile widziani są goście zza granicy, dla których przygotowano legendy w trzech wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej i hiszpańskiej. Magiczny labirynt można pokonać na dwa sposoby: indywidualnie, odkrywając wszystkie zakamarki i tajemnicze przejścia pomiędzy salami na własną rękę, lub też w grupie zorganizowanej, którą po świecie poznańskich legend oprowadzają animatorzy. Opowiadają, pokazują, wyjaśniają, a przede wszystkim zapraszają do wspólnej zabawy.

Blubry – poznańskie legendy w 6D to miejsce niezwykłe, w którym każdy może poczuć się jak dziecko. Wizyta w tym miejscu jest niezapomnianą przygodą z historią dawnego Poznania w tle.