Gala Piosenki Biesiadnej 2Człowiek – orkiestra to określenie, które idealnie charakteryzuje Zbigniewa Górnego. Ma głowę do komponowania znakomitej muzyki i sprawdzony zespół, który od lat z powodzeniem realizuje jego pomysły. W 1995 roku Gala Piosenki Biesiadnej podbiła serca nie tylko słuchaczy uczestniczących w koncertach na żywo, ale również szerokie grono telewidzów. Po dwudziestu latach, Gala Piosenki Biesiadnej powróciła i okazała się równie dużym sukcesem, co dwie dekady wcześniej. Publiczność zadecydowała, że artyści wystąpią na wspólnej scenie raz jeszcze. 09 marca 2015 roku zaśpiewają w Hali Widowiskowo – Sportowej Arena w Poznaniu.

Gala Piosenki Biesiadnej Zbigniewa Górnego dla wielu osób z pewnością  będzie okazją do wspomnień. Będzie to również doskonała okazja do wspólnej zabawy także dla tych, którzy dwadzieścia lat temu byli jeszcze dziećmi.

W jubileuszowej Gali, która odbędzie się w poniedziałek, 9 marca publiczność usłyszy takie przeboje jak chociażby Konik na biegunach, Ore, ore, Szła dzieweczka czy Marianna. Zaśpiewają je lubiani przez publiczność wykonawcy – Tercet, czyli Kwartet a więc Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus, a także Majka Jeżowska, Katarzyna Jamróz, Krzysztof Piasecki, Jacek Wójcicki i Zbigniew Wodecki. W roli konferansjera i gospodarza wieczoru wystąpi niezrównany Krzysztof Tyniec. Na scenie wykonawcom będzie towarzyszyć orkiestra pod dyrekcją Zbigniewa Górnego. Trzeba przyznać, że kompozytor i dyrygent doskonale wie, jak dobrać repertuar i artystów, żeby zadowolić nawet najbardziej wymagającą publiczność. Wszystkie muzyczne wydarzenia, które przygotowuje są zawsze oklaskiwane przez słuchaczy długimi brawami.

Czy tak będzie również w poznańskiej Arenie?