Tides From Nebula20 listopada na scenie klubu Blue Note w Poznaniu wystąpi grupa Tides From Nebula, która zaprezentuje utwory ze swoich trzech albumów. Nie zabraknie również utworów z ostatniego albumu formacji, Live Session, która miała swoją premierę pod koniec sierpnia.  Magnetyczna aura zespołu, post rockowy ciężar oraz zwarte kompozycje z pewnością przyciągną liczne rzesze fanów.

Zespól Tides From Nebula został założony na początku 2008 roku przez Adama Waleszyńskiego, Macieja Karbowskiego, Przemka Węgłowskiego i Tomasza Stołowskiego. Ich debiutancki album Aura, wydany w marcu 2009, został bardzo entuzjastycznie przyjęty zarówno przez krytyków, jak i słuchaczy. Tygodnik Przekrój uznał go nawet za jeden z dziesięciu najlepszych polskich albumów 2009 roku.

Materiał na druga płytę, Earthshine powstał w pierwszej połowie 2010 roku. Do realizacji całego przedsięwzięcia, w roli producenta, przyłączył się sam Zbigniew Preisner. Realizacją nagrań zajął się Rafał Smoleń.

Na początku października 2013 ukazał się kolejny krążek zespołu – Eternal movement. Pokazał on inną, nieco szybszą, stronę muzyki spod znaku Tides From Nebula. Wydawnictwo potwierdziło, że muzycy śmiało mogą konkurować z plejadą gwiazd europejskiego rocka alternatywnego.

Tides From Nebula to zespół, który bardzo szybko stał się najważniejszym polskim zespołem post-rockowym i jednym z najlepszych towarów eksportowych Polski. Zyskał też opinię wyśmienitego zespołu koncertowego, o czym poznańska publiczność będzie miała okazję przekonać się już 20 listopada. Początek koncertu w Blue Note o godzinie 19:00.