Snow OwlW sobotę, 15 listopada o godzinie 20:00 w poznańskim klubie Blue Note wystąpi Juan Garcia-Herreros, znany także pod swoim scenicznym pseudonimem Snow Owl. Ten genialny basista i kompozytor kolumbijskiego pochodzenia zdobył światową sławę dzięki wirtuozerskiej grze na swojej sześciostrunowej gitarze kontra-basowej. Występował a takimi artystami jak chociażby Al Jarreau, Christina Aguilera, Elton John, Miguel Zenon, Antonio Sanchez, Greg Osby czy Mark Whitfield.

– Snow Owl to nieskończone piękno kolumbijskich rytmów, połączonych z wirującą i dumnie kroczącą melodyką afro-karaibską i pasjonującą jazzową elastycznością. To muzyka uderzająca do głowy, z odniesieniami do latynoskiego folkloru i tanecznych układów tworzonych na wzbogaconej gitarze basowej – napisał Raul Da Gama w Latin Jazz Network.

Juan Garcia – Herreros urodził się w Bogocie, a swoją przygodę z muzyką rozpoczął w Nowym Jorku, gdzie przeprowadził się mając 9 lat. Po skończeniu gimnazjum jego rodzina przeniosła się do Dunedin na Florydzie i tam Juan odkrył gitarę basową. Jego rodziców nie było stać na opłacenie lekcji muzyki, artysta zaczął uczyć się gry na gitarze samemu.

Talent zauważył jego nauczyciel w szkole średniej, który przekonał młodego Juana, aby zaczął uczyć się gry na kontrabasie. To pozwoliło mu na wspólne występy ze szkolną orkiestrą symfoniczną.

Juan-Garcia Herreros okazał się na tyle sprawnym i utalentowanym muzykiem, że w wieku 17 lat grał już z Tampa Bay Symphony.

Podczas poznańskiego koncertu, który odbędzie się w połowie listopada, artysta będzie promował album Normas.