berek_b1_20141392990151_miniDokładnie za miesiąc, 30 listopada w Sali Ziemi MTP wystąpią aktorzy Teatru Kwadrat z Warszawy. Po raz poznańska publiczność będzie miała okazję obejrzeć doskonałą komedię z brawurową obsadą, Berek, czyli upiór w moherze.

Typowy polski blok i typowe malutkie mieszkania. W jednym z nich – tytułowy moherowy beret. W drugim – typowy gej. Ona jest już na emeryturze. Jej życie koncentruje się wokół telewizji, toruńskiego radia, religii oraz córki, która wyprowadziła się z domu i praktycznie zerwała kontakty z matką.

On rozpaczliwie szuka miłości. Akceptuje swoją orientację, ale nie potrafi odnaleźć swojej drugiej połowy i nawiązać żadnej trwałej relacji emocjonalnej. Jego gorączkowe poszukiwania księcia z Bajki sprowadzają się do serii przygodnych kontaktów seksualnych.

Oboje są samotni i nieszczęśliwi. Oboje się nienawidzą. I to jak bardzo! Anna obwinia Pawła za całe zło i zepsucie, on widzi w niej uosobienie hipokryzji i religijnego fanatyzmu. Oboje zatruwają sobie nawzajem życie ze wszystkich sił, prześcigając się w wymyślaniu coraz bardziej dokuczliwych złośliwości. Nakręcająca się spirala nienawiści musi doprowadzić wreszcie do nieoczekiwanego zwrotu akcji, który z pewnością zaskoczy widzów.

W głównych rolach wystąpią Ewa Kasprzyk i Paweł Małaszyński.

Spektakl odbędą się o godzinie 17:00 i 20:00.