Maria_RaducanuMaria Răducanu – charyzmatyczna, rumuńska pieśniarka i autorka tekstów, gwiazda rumuńskiej, alternatywnej sceny muzycznej zaprezentuje w poznańskim klubie Blue Note wołoskie pieśni ludowe w jazzowej interpretacji. Wokalistce towarzyszył będzie niemiecki kompozytor i pianista, Niko Meinhold.

Występ, który odbędzie się w sobotę, 25 października będzie jedynym kameralnym koncertem tego duetu w Poznaniu. Odbędzie się on w ramach VI Festiwalu Kultur Regionów Europy poświęconego rumuńskiej Wołoszczyźnie. Program festiwalu przygotowany przez Fundację Poznań-Ille et Vilaine (Dom Bretanii) oraz Rumuński Instytut Kultury ukazuje różnorodne oblicze Rumunii, a w szczególności Wołoszczyzny poprzez muzykę, film, literaturę, sztuki wizualne, warsztaty językowe.

Maria Răducanu dysponuje wyjątkowym głosem o niezwykłej skali, nietuzinkową osobowością i posiada niezwykle cenioną zdolność przekraczania muzycznych granic. Jej twórczość spotyka się z uznaniem krytyków muzycznych i miłośników muzyki na całym świecie.

Przed koncertem, o godzinie 12.30 w Domu Bretanii na Starym Rynku 37 odbędzie się spotkanie z wokalistka, na którym opowie o wołoskich inspiracjach w swojej twórczości.