ŚladySą tacy ludzie i są takie wydarzenia w życiu człowieka, które pozostawiają po sobie ślad na zawsze. Stają się częścią naszego serca i naszych myśli, chociaż już dawno powinniśmy o nich zapomnieć. O ludziach i przeżyciach, o których zapomnieć się nie udało opowiada najnowsza książka Janusza L. Wiśniewskiego.

Ślady to zbiór krótkich opowiadań drukowanych w latach 2012 – 2014 na łamach miesięcznika Pani. Opowiadań, w których głównym bohaterem jest zapominanie, a raczej próba wyrzucenia z pamięci miejsc, przeżyć i emocji. Różne oblicza miłości, różne odcienie szczęścia i różne drogi do poukładania życia na nowo to tematy podejmowane przez autora.

Janusz L. Wiśniewski w swojej najnowszej propozycji literackiej opowiada proste historie o zwykłych ludziach, którzy mimo bólu i cierpienia jakie zadała im niespełniona miłość, wciąż pragną kochać. Nie tracą nadziei i nie odgradzają się od świata, ale próbują zapomnieć o tym, co było i z optymizmem spoglądają w przyszłość. Wśród bohaterów opowiadań są mieszkańcy rozmaitych zakątków świata, przedstawiciele różnych zawodów o zróżnicowanym statusie materialnym i społecznym. Wszystkich łączy jedno – pragnienie bliskości drugiego człowieka. Czy uda im się zapomnieć, zatrzeć pozostawione w sercu ślady i rozpocząć nowe życie?

Janusz L. Wiśniewski odsłania cierpienie spowodowane utraconą lub zdradzoną miłością. Jednocześnie nie szczędzi optymizmu i wiary w szczęście, które czeka za kolejnym zakrętem. Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć, żeby odnaleźć radość i spełnienie.

Ślady to kolejny tomik opowiadań jednego z najpopularniejszych polskich autorów. Jego książki są tłumaczone na kilka języków i wydawane w kilkunastu krajach. W samej Rosji sprzedano ich ponad milion egzemplarzy. W Polsce każda kolejna publikacja Janusza L. Wiśniewskiego staje się bestsellerem, że wspomnę tylko o powieściach S@amotność w sieci czy Los powtórzony.