Z całych siłWstaję, mimo tylu ran / I znów do góry głowę / Idę dalej / Idę dalej tam gdzie zaprowadzi wzrok… – śpiewa Grzegorz Hyży na swoim debiutanckim albumie Z całych sił, który miał premierę 27 maja. Wokalista swoją przygodę ze śpiewaniem rozpoczął przypadkowo w jednym z poznańskich klubów. Zabawa z muzyką zaprowadziła go aż do finału telewizyjnego talent show X-Factor, w którym udowodnił, że przypadkowe jam session  sprzed lat było zaledwie początkiem długiej drogi. Udział w programie pozwolił Grzegorzowi rozwinąć swoje wokalne skrzydła. Późniejsze spotkanie z poznańskim producentem i kompozytorem Tabbem zaowocowało wydaniem debiutanckiego albumu.

Z całych sił to zestaw dziesięciu piosenek utrzymanych na pograniczu muzyki pop i rocka. Pikanterii dodają mocne brzmienia gitarowe i niezwykle charyzmatyczny głos Grzegorza, który jest również autorem większości tekstów. A te są wyjątkowo dojrzałe skupiające się na tym, co ważne,  na tym, co minione i na tym, co czeka w przyszłości. Mimo dużej dawki smutku i bólu po stracie ukochanej kobiety, a także żalu za rozbitymi marzeniami z przeszłości, wokalista nie pozbawia słuchacza optymizmu. Rozliczenie się z bolesną przeszłością pomaga spojrzeć na słoneczną stronę tego, co przyniesie nowy dzień. Emocje, wokół których oscyluje płyta to połączenie melancholii i smutku z radością i wiarą w to, że w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji można, a nawet trzeba, dostrzec promyk słońca.

Za muzyczną stronę albumu Z całych sił odpowiedzialny jest poznański producent Tabb, który wcześniej współpracował z takimi artystami jak chociażby Mezo czy Sylwia Grzeszczak.

Jestem z tej płyty mega dumny – mówi kompozytor – To najlepsza muzyka jaką zrobiłem w życiu, a na to złożyło się doświadczenie, które zdobywałem latami.

I trzeba przyznać, że muzycznie płyta jest naprawdę na wysokim poziomie. Wielu doświadczonych już artystów rodzimej sceny rockowej czy też muzyki popularnej nie powstydziłoby się tej płyty. Jest dojrzała, zróżnicowana, delikatnie wpadająca w nurt muzyki alternatywnej. Nie brakuje również elektroniki, która łączy poszczególne utwory w spójną całość.

Charyzmatyczny wokal Grzegorza, dojrzałe teksty i bogate, zróżnicowane muzycznie dźwięki sprawiają, że album Z całych sił ma dużą szansę zawojować listy przebojów.

Album promuje singiel Na chwilę.