Jako pierwszy w podparyskim hotelu melduje się Francois Pignon – zawodowy fotograf. W pokoju tuż obok zostaje zakwaterowany Ralf Milan – zawodowy… morderca. Obaj przyjechali w związku z toczącym się procesem sądowym. Do budynku wymiaru sprawiedliwości ma zostać dowieziony ważny świadek zeznający przeciwko wysoko postawionym przestępcom. Pignon przyjechał, żeby zrobić doskonałe zdjęcia dla swojej gazety, zadaniem Ralfa jest usunięcie niewygodnego świadka. Niestety, splot wydarzeń sprawi, że żadnemu z nich nie uda się zrealizować zamierzonego celu. Nudziarz i nieudacznik życiowy jakim jest Pignon ma jeszcze jedną ważną sprawę do załatwienia. Pragnie odzyskać żonę, która odeszła od niego i związała się ze swoim psychiatrą. Niestety, krótka rozmowa telefoniczna z Luizą kończy się  kolejnym niepowodzeniem i załamaniem psychicznym fotografa. Postanawia popełnić samobójstwo, ale i to okazuje się być zbyt trudnym zadaniem do wykonania. Wówczas do akcji wkracza jego sąsiad – Ralf. Drzwi, które do tej pory dzieliły ich hotelowe pokoje zostają otwarte. Rozpoczyna się komedia pomyłek sytuacyjnych i słownych, która nieuchronnie prowadzi do porażki zawodowej obu panów.

Co ja panu zrobiłem, Pignon? to doskonała francuska farsa o zabarwieniu kryminalnym wypełniona wartką akcją oraz szybką, nieoczekiwaną i często zaskakującą zmianą sytuacji. Publiczność nie może powstrzymać wybuchów, wręcz niekontrolowanego, śmiechu. Ogromna w tym zasługa Pawła Wawrzeckiego oraz Grzegorza Wonsa, którzy wcielają się w głównych bohaterów: Pignona oraz Milana. Publiczność ma doskonałą okazję zobaczyć ich mistrzowskie zdolności aktorskie. Każde wypowiedziane słowo, każdy gest, mimika twarzy są zagrane z ogromną precyzją. Widz ma wrażenie, że znajduje się w tym samym hotelu, może nawet w tym samym pokoju, co bohaterowie farsy, a wszystko, co rozgrywa się na scenie, dzieje się naprawdę. Obaj aktorzy zasługują na najwyższe uznanie i owacje na stojąco, które zazwyczaj kończą spektakl. Na scenie partnerują im: Andrzej Grabarczyk, Renata Dancewicz /Magdalena Stużyńska, Andrzej Nejman / Marcin Kwaśny oraz Marek Siudym / Tomasz Korczyk.

Co ja panu zrobiłem, Pignon to doskonała komedia pomyłek, zabawnych dialogów oraz nieprzewidzianych zwrotów akcji. Komedia, z doskonałą obsadą aktorów Teatru Kwadrat, którzy już nie raz udowodnili, że potrafią bawić widza po mistrzowsku.