Na kulturalną mapę obiektów halowych, w których mogą odbywać się koncerty na światowym poziomie, został dodany całkiem nowy punkt. Stolica Małopolski otworzyła najnowocześniejszą na skalę europejską, a nawet światową, halę widowiskową. Prace budowlane i wykończeniowe trwały prawie cztery lata, ale na tę inwestycję z pewnością warto było czekać. Kraków Arena to kompleks dwóch hal – dużej i mniejszej, tzw. treningowej. Główna hala to przede wszystkim ogromna arena – trzy poziomy widowni, miejsca siedzące lub stojące na płycie oraz możliwość dowolnej konfiguracji widowni. Tylko nieliczne hale oferują tak rozwiniętą infrastrukturę – 15 tysięcy miejsc siedzących na trybunach, nawet 9 tysięcy miejsc stojących na płycie przed sceną, przy łącznej pojemności hali blisko 20 tysięcy osób.

Kraków Arena, oddana do użytku kilka tygodni temu, położona jest zaledwie cztery kilometry od Rynku Głównego w Krakowie, w malowniczym otoczeniu Parku Lotników. Kraków Arena to świetne miejsce do organizacji zawodów sportowych, ale także koncertów, wystaw, kongresów i targów. Może być również planem produkcji telewizyjnych, reklamowych czy wielkich spektakli z udziałem tysięcy widzów.

Kraków Arena to również mała hala z widownią na ponad 300 osób. Podczas dużych imprez może ona spełniać funkcję sali treningowej lub być miejscem prób. Jest idealna do organizacji mniejszych wydarzeń, jak rozgrywki lokalnych zespołów sportowych czy imprezy zamknięte.

Wygodne zaplecze dla wykonawców, rozbudowane systemy multimedialne, a także dobre warunki akustyczne obiektu przekonały już wielu organizatorów planujących wydarzenia i koncerty w najbliższych miesiącach.

IMGP9663

Koncertem inaugurującym działalność koncertową Kraków Areny będzie koncert  Michaela Buble, który zaplanowano na 04 listopada 2014 roku. Artysta przyjedzie do Polski w ramach trasy promującej najnowszy album – To Be Loved.

Dzień później, 05 listopada w Krakowie wystąpi Elton John. Jeszcze w tym samym miesiącu, 20 listopada, do Kraków Areny przyjedzie znany gitarzysta, Slash. Z kolei 16 grudnia zagra doskonale znany polskiej publiczności Bryan Adams.

Zaplanowano już koncerty na 2015 roku – 14 lutego w Dzień Zakochanych na scenie Kraków Areny wystąpi Ennio Morricone, a zaledwie tydzień później zaśpiewa Kate Perry.

szczegóły poszczególnych koncertów zdradzimy już wkrótce