Maciek Balcar20 lutego w klubie Blue Note wystąpi Maciek Balcar. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Wokalista zespołu Dżem zaprasza na koncert, podczas którego zgrabnie będzie żonglował stylami i dźwiękami, wciągając publiczność w klimat takich gatunków jak blues i folk, łącząc je z poezją i piosenką autorską.

Maciek Balcar urodził się w Ostrowie Wielkopolskim, tam też stawiał swoje pierwsze kroki na scenie, zarówno muzycznej, jak i teatralnej. Choć szkołę muzyczną ukończył w klasie fortepianu, częściej posługuje się gitarą, bo jak sam mówi: „Jest poręczniejsza w transporcie.” Ponieważ jest mańkutem i nie miał go kto uczyć, gra i komponuje na praworęcznych gitarach lewą ręką, nie przekładając strun.

Z wykształcenia jest architektem, z powołania muzykiem, z pasją poświęca się też grze aktorskiej. Występował w Teatrze Rozrywki w roli Jezusa w musicalu Jesus Christ Superstar, grał Juranda w spektaklu Krzyżacy, Rogera w musicalu Rent, ma na koncie kilka ról w teatrach telewizji i filmach, w tym najważniejszą, rolę Indianera w Skazanym na Bluesa. Podkładał też polski dubbing do Mustanga z Dzikiej Doliny. Ma także na swoim koncie sześć solowych albumów.