W niedzielny wieczór w klubie Blue Note odbył się koncert poświęcony pamięci Zbyszka „KenJah” Kendzi. W pierwszą rocznicę śmierci gitarzystę wspominali poznańscy artyści oraz fani bluesa i reggae.

Zbigniew „KenJah” Kendzia urodził się 23 czerwca 1959 roku w Poznaniu. Był gitarzystą basowym, grał na instrumentach klawiszowych oraz zajmował się dub masteringiem.  Zbyszek występował w bluesowo-rockowych zespołach Last Minute i Simply Blue; reggae Blue Mountain, Inity Dub Mission, Basstion, Ras, Man & Soul i w jednym z czołowych zespołów reggae lat osiemdziesiątych – Gedeon Jerubbaal.

Podczas niedzielnego koncertu na scenie wystąpiły zespoły Simply Blue oraz Inity Dub Mission, z którymi Zbyszek przez wiele lat tworzył i występował. Oprócz muzyki, która wypełniła klub i porwała uczestników do zabawy, nie zabrakło ciepłych wspomnień. Krótką muzyczną historię Zbyszka przybliżyli dziennikarz radiowy Mariusz Kwaśniewski oraz gitarzysta Wojciech Kubiak. Swoimi wspomnieniami o Zbyszku podzielił się z publicznością także organizator koncertu, Piotr Przybylski.

Wspólne muzyczne wspominanie wspaniałego muzyka i dobrego, radosnego człowieka jakim był Zbyszek „KenJah” Kendzia trwało do późnych godzin wieczornych.

[fot. Michał Porada]